Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tak tu máme nový Mercedes GLC, nástupce GLK

Při čtení našeho titulku tápete a hledáte souvislosti a nevíte, o čem je řeč? Tak GLK je takové to mercedesácké malé hranaté SUV, které teď nahrazuje jiné auto, které bude o chlup větší, kulatější a bude se jmenovat GLC.
Vydáno: 18.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmatení pojmů ještě chvíli bude pokračovat. Mercedes se totiž rozhodl pro změnu názvů aut, aby to bylo logičtější. Jednou velkou změnou je právě GLC (ergo GLK). Takže raději končíme s vysvětlováním jmen – nejlépe vše pochopíte, když vám ukážeme následující fotografii – přerod z GLK na GLC.

Mercedes-Benz GLC - srovnání Foto:

Už tomu rozumíte? Dobrá. Tak jdeme dál. Nové GLC je o 120 mm delší než předchůdce a také širší a má i delší rozvor kol. Celkem tedy má auto tyto rozměry: 4656 x 1890 x 1639 mm, rozvor 2873 mm. Zavazadlový prostor se zvětšil na 550 l.

Uvnitř je to typický Mercedes. Vypadá úplně stejně jako ostatní modely. Velké tubusy výdechů klimatizace, velká obrazovka infotaimentu. Sportovní volant, exkluzivní výbava… Prostě Mercedes.

Nás ale bude zajímat hlavně technika. Auto totiž bude zatím dodáváno pouze jako čtyřkolka, i když později prý přijde i zadokolka (změna jako u BMW se tak nechystá). Základní podvozek má takzvaný Agility Control, tedy systém měnící se tuhosti tlumičů v závislosti na stlačení. Mercedes ale očekává, že vzduchové odpružení, které nabídne i měnitelnou světlou výšku, bude žádanější. Jinak podvozek vychází z řady C.

Z motorů jmenujme dva diesely s čtyřválci o objemu 2,1 l s výkony 121 a 150 kW a dvě zážehové verze se shodným motorem o objemu dva litry a výkonem 155 kW. V čem je rozdíl? Jeden z nich totiž dostává navíc plug-in hybridní jednotku, která přidá dalších 85 kW, umožní dojezd na elektřinu až 32 kilometrů a podle tabulek je průměrná spotřeba 2,6 l na 100 km.

Později přijde verze AMG. Nečekejte však žádný divoký osmiválec. Bude to dvojitě přeplňovaný šestiválec s výkonem někde kolem 270 kW.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama