Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tak tohle je Opel Astra generace K

Nová generace Opelu Astra byla odhalena. Zase trochu předčasně. Na internet totiž utekly fotky, a tak ten samý den, kdy je vydala světová média, šel Opel s pravdou ven.
Vydáno: 02.06.2015
Opel Astra K _
Opel Astra K _ Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To hlavní na autě je to, že uspořil hmotnost mezi 160 a 200 kilogramy! A to je na takhle velké auto už pořádná porce. Může za to použití lehkých a paradoxně i těžkých materiálů. Vytvořili totiž pro uchycení komponent supremy, které jsou z vysokopevnostní oceli. Tím se uspořilo extrémně mnoho kilogramů. Ostatně i na karoserii byla ocel využita.

Navíc je auto o pět centimetrů kratší (4,37 m) a má o dva centimetry kratší rozvor (2,66 m), než dosavadní generace. Přitom vzrostl prostor pro nohy o 35 mm. Abychom nezapomněli – auto je o 2,6 cm také nižší. Jak je to s šířkou zatím nevíme. To bude možná největší otazník nad vozem, protože právě Astra bylo auto nejvíc trpící širokými dveřmi a tedy úzkým vnitřním prostorem.

 

A jaké budou motorizace? Základem bude tříválec s objemem jeden litr, který bude mít díky turbu výkon 77 kW. Objeví se tu také zcela nový celohliníkový čtyřválec 1.4 ECOTEC s výkonem 107 kW a točivým momentem 250 N.m. Ovšem jako nejslabší agregát bude brán vznětový 1.6 CDTI s výkonem 70 kW.

Opel Astra K  Foto:

Uvnitř najdeme nejmodernější techniku, kterou má dnes Opel k dipozici. Takže tu je osmipalcový displej jejich IntelliLink infotaimentu, který dokáže komunikovat s Android Auto a CarPlay. Zajímavá je i možnost připojení přes 4G LTE Wi-Fi a vytvoření vnitřního hotspotu. O tom, že Opel vozu dost věří, svědčí fakt, že do výbavy zahrnul i možnost zakoupení vyhřívaných, větraných a masážních sedadel. Nám se zalíbila i zmínka o tom, že Astra K dostane LED Matrix čelní světlomety, které dokážou odhalit při 80 km/h překážku o 30 metrů dříve než xenony.

Více informací bude uveřejněno na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama