Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Tady pozor! Mapa nebezpečných míst na českých silnicích

Podle aktuální mapy nebezpečných míst je na českých silnicích 62 vysoce rizikových úseků. V minulých třech letech se na nich odehrálo 142 vážných nehod.
Vydáno: 13.10.2015
Auta po vážné nehodě
Auta po vážné nehodě Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejrizikovějším místem v Česku byl v letech 2012 až 2014 sjezd ze silnice E65 za vsí Bezděčín jižně od Mladé Boleslavi, respektive křižovatka, která tuto komunikaci propojuje se silnicí I/16. Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu dopravních nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění nebo úmrtí. Sestavila jej pojišťovna Allianz, jejíž Automapa vychází z údajů policejní databáze dopravních nehod.

V posledních třech letech se na tomto místě v katastru obce Nepřevázka staly čtyři vážné nehody s jedním úmrtím a čtyřmi těžkými zraněními. Celkem však šlo o 12 havárií různého stupně závažnosti. Následuje nebezpečný úsek v katastru Chomutova. Na silnici I/13 mezi Chomutovem a Jirkovem se v letech 2012 až 2014 stalo celkem 11 nehod, z toho čtyři vážné. Třetím nejkritičtějším místem je silnice I/43 v okrese Blansko. V pozvolné zatáčce v katastru obce Krhov se ve zkoumaném období staly tři vážné nehody a šest nehod celkem.

Nejvíc se bourá za sucha v Ústeckém kraji

Z hlediska regionů si v posledních letech nejhůř vede Ústecký kraj. Z dvaceti nejnebezpečnějších míst pod něj spadá každé páté a hned dvě jsou v první desítce. Po třech "zářezech" ve smutném seznamu mají kraje Středočeský a Královéhradecký, dvě vysoce kritická místa najdete v Jihomoravském a Jihočeském kraji. Oddechnout si naopak mohou řidič z Libereckého a Karlovarského kraje, kde není ani jedno z dvaceti nejhorších míst.

Podle statistiky se převážná většina nehod stala za zdánlivě ideálních podmínek - ve dne, na suché silnici a vinou střízlivého řidiče. "Tyto charakteristiky se dlouhodobě nemění," říká dopravní expert Jaroslav Heinrich ze společnosti HBH projekt, která se na vzniku Allianz Automapy podílí.

V osmi nebezpečných lokalitách se všechny nehody nebo převážná většina z nich stala o víkendu. Rizikovost noční jízdy se naopak v souvislosti s konkrétními lokalitami nepotvrdila. Jen na třech místech se všechny nebo alespoň polovina havárií stala v nočních hodinách.

Mapu včetně všech statistik si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama