Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Syn Rubense Barrichella dojal skvělou jízdou svého tátu k slzám

Ačkoliv se tátové tváří jako ti největší drsňáci, jakmile se dmou pýchou nad svými potomky, klidně se dojmou až k slzám. Přesně tak se nad šikovností vlastního syna dojal i slavný jezdec Rubens Barrichello.
Vydáno: 21.08.2017
Syn Rubense Barrichella dojal skvělou jízdou svého tátu k slzám
Syn Rubense Barrichella dojal skvělou jízdou svého tátu k slzám Autor: Acelerados
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rovnou vás musíme varovat, připravte si kapesníky. Tohle video totiž vžene slzy hrdosti do očí snad všem. Pro ty, kteří sice jméno Barrichello znají, ale neumí zařadit, připomeneme, že jde o bývalého velmi úspěšného jezdce F1. Už od útlého mládí se v něm k životu probouzela vášeň a talent pro závodění, což potvrdil při motokárových závodech, kterých jako dítě vyhrál nespočet. V roce 1990 přešel do evropské série Formule Lotus a rovnou začal vyhrávat.

Proto už o rok později přešel do Formule 3, kde se mu taktéž velmi dařilo. Není se tak co divit, že už v 19 letech přestoupil do Formule 1, konkrétně pak do týmu Jordan. Za svou kariéru vystřídal dalších několik týmů, ale nejvíce se mu asi dařilo v letech 2000 až 2005 ve stáji Ferrari, kde jezdil po boku Michaela Schumachera. V F1 nakonec skončil v roce 2008.  Naposledy se za volant závodního speciálu posadil letos v závodě 24 hodin Le Mans.

Hrdý otec schopného syna

Rubens má dva syny, 16letého Eduarda a 12letého Fernanda. Ten starší, tedy Eduard, jde zjevně pilně v otcových šlépějích, a protože mu tak za volantem celkem jde, rozhodl se, že tátu sveze po závodním okruhu. Proto ho posadil do speciálu, kterým táta jezdil v brazilském šampionátu cestovních vozů, a zajel jízdu života.

Už během jízdy se Rubens na sedadle spolujezdce neubrání slzám, ale emoce vybublají napovrch hlavně na konci videa. Ačkoliv je v portugalštině, vlastně žádný překlad nepotřebuje. Ale přeci jen ve stručnosti vysvětlíme, co říká. Mluví o tom, že ta jízda byla neuvěřitelná a že nikdy nebyl tak dojatý, jak je teď. Také přizná, že když synka v šesti letech posadil do motokáry, nečekal, že ho závody tak pohltí a že nakonec bude tak skvělým jezdcem. Nakonec přiznal, že to byl jeho nejlepší den v životě.

Tak co, už popotahujete? My jsme vás varovali! :)

 

Článek je zařazen v: Rubens Barrichello , rodina , syn , Eduard Barrichello , jízda , závodní speciál , F1 , otec , slzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama