Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Symbol ošklivosti SsangYong chce dělat krásná auta. Pomoc dorazí z Itálie

Vrchol nevkusu, nepochopitelné tvary, nulový styl. Tak mnozí vnímají produkty automobilky SsangYong, pro které ani my mnoho pozitivních slov nenacházíme. Jihokorejská značka s tím ale hodlá bojovat a na pomoc přivolala slavné italské designové studio Pininfarina.
Vydáno: 11.08.2017
SsayngYong Rodius moc krásy nepobral.
SsayngYong Rodius moc krásy nepobral. Autor: SsangYong
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná tomu nebudete věřit, ale vznik značky SsangYong je datován už do roku 1954. Automobilka tak své vozy vypouští do světa už dlouhých 63 let. Avšak poslední dobou se zdá, že s přibývajícím věkem spíše ztrácí, než aby nabývala patřičné renomé. Modely posledních let rozhodně hezké nebyly. Připomeňme si asi nejznámější Rexton, jemuž v prodejích u nás dýchal na záda také větší Kyron. Model Korando už vypadal o něco více k světu, ani tak to ale není žádná sláva. Korejci to chtějí změnit.

Ještě není vyhráno

Značka se z toho důvodu rozhodla rozšířit svou spolupráci s italským designovým studiem Pininfarina, které má pomoci s návrhem příštího nástupce modelu Rexton. Ten by měl přijít mezi lety 2021 a 2022 a automobilka si od něj slibuje definitivní průlom na evropských trzích. Vývoj novinky s interním označením C300 již začal, ačkoliv více informací o automobilu prozatím zjistit nelze.

Samotná spolupráce ale ještě nic neznamená. Italové rozhodně nejsou zárukou krásného designu a je třeba, aby vývoj vozu vedl někdo s pevnou rukou a jasnou představou. I pod jménem Pininfarina totiž už v minulosti vznikly prapodivné vozy jako Daewoo Tacuma či Brilliance BS4. A vzpomenout musíme také na Hyundai Matrix, který podle slov Jeremyho Clarksona museli nabourat už při výrobě. Tak snad budou mít Korejci trochu více štěstí a za pět let nám představí konečně hezké auto. Minimálně za tu snahu by si to zasloužili.

Článek je zařazen v: Ssangyong , rexton , kyron , rodius , SUV , Jižní Korea , jihokorejská automobilka , automobilka , pininfarina , design , krásné auto , SUV design , nový Ssangyong , nový Rexton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama