Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Swincar – čtyřkolka, která projede opravdu všechno

Čtyřkolky neboli quady jsou čím dál populárnější nástroje pro práci i zábavu. Nicméně navzájem se od sebe příliš neliší. Swincar je však úplně z jiného těsta…
Vydáno: 31.07.2015
Swincar.
Swincar. Autor: Mecanroc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na první pohled vypadá Swincar na quad poněkud subtilně a podivně. Řidič sedí nízko nad zemí a místo řídítek má volant. Navíc o pohon se stará elektřina, takže to může vypadat, že se swincar rozhodně nemůže srovnávat s nejlepšími quady. Ale opak je pravdou, protože swincar projede i tam, kde klasické quady končí, podívejte se na video.

Základem jeho neuvěřitelných schopností v terénu je speciální plně mechanický systém zavěšení a odpružení kol. Skupina nadšenců kolem Pascala Rambauda už několik let pracuje na nekonvenčních terénních vozidlech tohoto konceptu. Swincar začal vznikat v minulém roce a je to další vývojový stupeň Francouzova úsilí, přičemž hledá investory, kteří by pomohli swincaru mezi lidi.

Swincar je plně elektrický stroj s elektrickými trakčními motory v každém kole. Všechna jsou tedy hnaná, navíc řiditelné jsou obě nápravy. Celé nezávislé zavěšení kol využívá principu kyvadla, což čtyřkolce umožňuje nejen překonávat překážky, ale také perfektně kopírovat terén. Pozoruhodné je, že systém zavěšení je zcela mechanický bez jakýchkoliv senzorů, čidel, gyroskopů, akcelerometrů atd. Průchodnost obtížným terénem je přesto podivuhodná a až nečekaná. Samozřejmě nechybí ani nastavitelná světlá výška řidičova sedadla nad terénem.

Zajímavé také je, že v zatáčkách se sedačka i s řidičem naklání, takže si může připadat jako na motorce. Není to účelová záležitost, napomáhá to lepší stabilitě i rozložení hmotnosti vozidla. Stejně však systém funguje i při jízdě s příčným náklonem, v tomto případě však udržuje sedadlo řidiče v rovině, takže nehrozí převrácení v obtížném terénu. K bezpečnosti napomáhají i kotoučové hydraulické brzdy na všech kolech. Baterie prý vystačí na tři hodiny offroadových radovánek.

Swincar - elektrický quad
Swincar - elektrický quad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama