Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
Vydáno: 29.09.2015
Renault Kwid_

Jmenuje se Kwid a je to malé SUV. Začal se tento měsíc prodávat v Indii, kde se také vyrábí, ale nejspíše se časem podívá i do Evropy, i když pod značkou Dacia. Ostatně styl, tvary i prvky v interiéru naznačují, že by mohl pocházet právě z líhně rumunské automobilky. Kwid je postaven na nové platformě CMF-A, kterou vyvinul Renault společně s Nissanem, auto má na délku pouhých 3,68 m, což je jen o 10 cm více než u současného twinga.

V Indii se prodává s motorem o objemu 0,8 l a výkonu 54 koní, který pohání pouze přední nápravu pomocí pětistupňové manuální převodovky. Časem by měl přibýt ještě silnější motor s objemem 0,9 l, pro Evropu by to mohly být i jiné hnací jednotky, třeba už ze zmiňovaného twinga. S pohonem všech kol se nepočítá. Přístrojová deska je standardně digitální, za příplatek bude multimediální systém s navigací a sedmipalcovým dotykovým displejem. Připlatit si bude možné i za elektricky stahovaná okna či rádio z bluetooth.

Nejzajímavější je však základní cena. Renault původně počítal v přepočtu se sumou kolem 110 tisíc korun, ale nakonec startuje na částce 94 tisíc korun. Pokud se ale bude prodávat i v Evropě, cena se dostane výše, snad na úroveň kolem 120 tisíc korun, přičemž vůz by se pro evropský trh vyráběl v Maroku. Ale na potvrzení si musíme ještě počkat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama