Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
Vydáno: 29.09.2015
Renault Kwid_
Renault Kwid_ Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se Kwid a je to malé SUV. Začal se tento měsíc prodávat v Indii, kde se také vyrábí, ale nejspíše se časem podívá i do Evropy, i když pod značkou Dacia. Ostatně styl, tvary i prvky v interiéru naznačují, že by mohl pocházet právě z líhně rumunské automobilky. Kwid je postaven na nové platformě CMF-A, kterou vyvinul Renault společně s Nissanem, auto má na délku pouhých 3,68 m, což je jen o 10 cm více než u současného twinga.

V Indii se prodává s motorem o objemu 0,8 l a výkonu 54 koní, který pohání pouze přední nápravu pomocí pětistupňové manuální převodovky. Časem by měl přibýt ještě silnější motor s objemem 0,9 l, pro Evropu by to mohly být i jiné hnací jednotky, třeba už ze zmiňovaného twinga. S pohonem všech kol se nepočítá. Přístrojová deska je standardně digitální, za příplatek bude multimediální systém s navigací a sedmipalcovým dotykovým displejem. Připlatit si bude možné i za elektricky stahovaná okna či rádio z bluetooth.

Nejzajímavější je však základní cena. Renault původně počítal v přepočtu se sumou kolem 110 tisíc korun, ale nakonec startuje na částce 94 tisíc korun. Pokud se ale bude prodávat i v Evropě, cena se dostane výše, snad na úroveň kolem 120 tisíc korun, přičemž vůz by se pro evropský trh vyráběl v Maroku. Ale na potvrzení si musíme ještě počkat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama