Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Supertrucky za miliony

Až padesát týdnů trvá Chrisi Walkerovi, aby postavil jeden podobný supertruck. Jeho cena je nemalá. Kolem 250 000 dolarů.
Vydáno: 09.12.2014
Supertruck
Supertruck Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen nebe je limit. To je heslo firmy Extreme Super Truck v Augustě v Georgii. Vytvářejí tu opravdové superstroje. Mezi gigantickými Big Footy a spektakulárními tahači se naprosto neztratí (ba naopak) výrobky Chrise Walkera. Dosahují výšky až deseti metrů a jsou skutečnými kolosy na kolech. Už jejich základ není nijak malý – jde o Ford F650, což je vůz, který by v Čechách podléhal normám nákladních automobilů nad 3,5 tuny. Pohánět ho může naftový agregát Cummins 6,7 l nebo benzínový 6,8 V10 Triton. Ten navíc může být upraven na spalování CNG nebo LPG.

Supertruck Foto:

A tuhle obří bestii, která v základním uspořádání jednoduché kabiny a samostatného podvozku měří na délku 6,6 metrů, dokáže Chris Walker přeměnit na něco, co nejde snad ani popsat slovy. Kdo přijde, ten si může vymyslet cokoli. Kdo chce vpředu naviják, ale ne na nějaké ocelové lano, ale na pořádný řetěz – má ho mít. Chce někdo nádrže zvyšující dvojnásobně jejich kapacitu? Má je mít (pozor – základní objem je 170 litrů, ale už v továrně může být navýšen dvakrát). A co kola, zvýšené pružení nebo dokonce rozšíření ohromné karoserie. Všechno je možné. Tohle je Amerika. A navíc – pak jsou vozy používány i jako osobáky. Tohle je Amerika.

Supertruck Foto:

Foto: Profimedia.cz

 

Další americký nadšenec, který staví automobilové unikáty:

DeLorean úpravy

DeLorean jako šestidveřové limo nebo monster truck

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama