Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Supersport za 40 milionů má v kabině akvárko

Takřka neznámá italská společnost jménem Frangivento stvořila vskutku jedinečný supersport, který má zaujmout hlavně extravagantní boháče. Kromě zvláštních tvarů a pořádného výkonu nabídne drahé kovy, pravé dřevo… a akvárium.
Vydáno: 12.06.2017
Frangivento Charlotte Roadster
Frangivento Charlotte Roadster Autor: Frangivento
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato zlatobílá italská zběsilost se jmenuje Frangivento Charlotte Roadster a představena byla už v dubnu na honosné akci Top Marques v Monaku. Velmi odvážné tvary karoserie má na svědomí designér Giorgio Pirolo, který se prý nechal volně inspirovat Středomořím. To se promítlo i do interiéru, který má prý připomínat luxusní loft. Proto nabídne alcantaru, kůži, pravé dřevo a stříbro. Dokonce v některých místech nabídne zrcadlící se hladinu moře.

Pořádný výkon a vysoká cena

Pokud v tom zatím žádné moře a Středomoří nevidíte, nezoufejte. My asi také ne. Vše se ale změní ve chvíli, kdy očima dojdete k integrovanému akváriu s živými mořskými rybami. Výrobce neprozradil o akvárku žádné podrobnosti, ale nechtěli bychom být u toho, až přijde čas na čištění a případné vypuštění. A to nemluvíme o tom, že rybky asi živé moc dlouho nevydrží.

Supersport totiž pohání elektrický motor s akumulátorem o kapacitě 70 kWh. Výrobce udává výkon 885 koní, díky čemuž auto umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 350 km/h. To se pak nejspíš z těch rybiček stane nevábně vyhlížející koktejl.

Výrobce zatím nepotvrdil, že takto opravdu budou vypadat auta, která vypustí do prodeje. Přece jen jde o jeden z prvních prototypů. Je ale možné, že ano. Podle svých webových stránek má v plánu několik různých designových obměn tohoto supersportu. Záleží tak jen na vkusu nebo možná nevkusu případného zákazníka. A ty vidíme v Dubaji, protože něco tak zběsilého se k místním velmi bohatým princům a šejkům skvěle hodí. Ti navíc nebudou mít problém zaplatit cenu auta, která je v přepočtu 37 milionů korun. A to je zatraceně drahé pojízdné akvárko, co myslíte?

Článek je zařazen v: cena , supersport , Frangivento Charlotte Roadster , avárium , rybičky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama