Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Superdálnice má vést z Londýna přes Moskvu do New Yorku

Dnes vám představíme neuvěřitelný projekt, který se zrodil v hlavách vysokých představitelů Ruska. Jde o postavení dálnice z Anglie přes Rusko, Aljašku a USA až do New Yorku.
Vydáno: 01.04.2015
Projekt Trans-Eurasian Belt Development (TEPR)
Projekt Trans-Eurasian Belt Development (TEPR) Autor: CNN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Projekt představil podle zpravodajské televize CNN prezident ruských železnic Vladimir Jakunin. Celá trasa z Londýna až do New Yorku by měřila 19 955 km a z části by vedla po již existujících komunikacích. Jen v Rusku by měřila dálnice neuvěřitelných 9980 km a vedla by kolem jižního cípu Bajkalu až k Beringově úžině, který by překročila přes 88 km dlouhý most.

A proč tento projekt představil prezident železnic? Protože součástí by byla i souběžná stavba vysokorychlostní železnice, která by spojovala Evropu a Asii. „Je to mezistátní a také mezicivilizační projekt,“ řekl Jakunin. Podle něj by měla stavba být stavěna technologiemi budoucnosti, aby se vyhnula neustálým problémům.

Los na solární silnici

Solární dálnice slibují vyřešit dvě mouchy jednou ranou. Ale...

Německá dálnice

Kolik budete platit za německé dálnice? Spočítejte si to

 

Sibiřský deník, který tuto zprávu přinesl jako první, hovoří o tom, že pokud by se něco takového mělo skutečně začít dělat, bylo by zapotřebí vytvořit 10–15 nových průmyslových podniků, mnoho nových měst a také mnoho pracovních příležitostí. Vladimir Fortov, šéf ruské Akademie věd se vyjádřil, že tento ambiciózní a velmi drahý projekt by mohl vyřešit mnoho problémů ve vzdálených regionech. Byl by napojený na sociální programy, získávání alternativních zdrojů energií atd.

Pokud se podíváme na první nástřel mapy, pak zjistíme, že Česku se tento ambiciozní projekt vyhne, a to přes naše severní polské sousedy.

POZN: Jen pro připomenutí – nejdelší silnice světa je dlouhá 14 485 km a je v Austrálii. Najdete ji pod názvem Highway 1.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama