Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Superb jako kupé. Prohlédněte si novou Škodu Tudor

Pojem Tudor má v historii české automobilky silně zapuštěné kořeny. Už minulá generace Superbu se představila také jako kupé ve fázi konceptu. Nyní si stejnou úpravu karoserie můžete prohlédnout i na současné generaci.
Vydáno: 15.06.2016
Render Škoda Tudor

Jenomže tím, že by Škoda představila nový Tudor, by šla proti nedávno představné Audi A5 Coupé, což jak jistě víte, politika koncernu Volkswagen nerada vidí. Právě o Audi A5 Coupé se opřel amatérský designér Theophilus Chin a vytvořil koncept toho, jak by asi nový Tudor mohl vypadat. A klobouk dolů! Výsledek je více než povedený. Ale otázkou zůstává, jestli by Škoda s jakýmkoliv coupé měla byť jen podobný úspěch, jako s původním modelem Tudor.

Škoda Tudor

Stál majlant a byl na povolení. Legenda Tudor slaví 70 let

 

Ten se vyráběl mezi lety 1942 až 1952 a jeho pojmenování vzniklo z tvaru jeho karoserie. Z anglického označení dvoudvéřového coupé two door jednoduše vzniklo Tudor. Celkem se vyrobilo 71 591 kusů a z toho asi 50 000 šlo na export do zahraničí. Nám by se podobně laděná Škoda líbila a myslíme si, že by si své místo na trhu rozhodně našla. Ale asi zůstane jen u doufání.

Render Škoda Tudor
Render Škoda Tudor
Theophilus Chin

Co byste vy říkali na něco podobného? Měla by se automobilka Škoda alespoň na chvilku odklonit od všech těch SUV a crossoverů? Podělte se s námi o názor v komentářích.

Reklama
Článek je zařazen v: Škoda Superb Coupe, Škoda Superb kupé, Škoda Tudor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama