Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Subaru WRX STI dostalo výkonnější limitovanou edici

Nové Subaru WRX STI se jmenuje S208 a je vskutku nekompromisní. Odlišuje jej ostrý vzhled, brutální křídlo, vybranější odlehčená kola a uvnitř má sedadla, která snad někdo vytáhl rovnou ze závodního monopostu. Proč se o něm ale mluví tak málo?
Vydáno: 26.09.2017
Limitované Subaru WRX STI S208.
Limitované Subaru WRX STI S208. Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud patříte mezi fanoušky Subaru a máte rozhled, nejspíš už tušíte. Subaru totiž do novinky s označením S208 nenamontovalo 2,5litrový boxer jako v Evropě, ale motor sice o pětinu menší, který však v daném nastavení dává hodně přes 300 koní. Ten ovšem pro provoz v našich končinách není homologován. Novinky se tak u nás nedočkáme a dovézt ji sem vlastně také nepůjde, protože vám ji vlivem nepřiměřených emisí nikdo nedovolí přihlásit.

Z kvalit WRX STI S208 to nicméně neubírá. Novinka bude striktně limitována na 450 kusů a je tedy třeba čekat enormní zájem. Subaru zatím nezveřejnilo kompletní technická data, venku pouze fotografie. Předchůdce ale disponoval výkonem 323 koní a 430 Nm točivého momentu a novinka nižší výkon určitě mít nebude. Podobně jako za BRZ STI Sport si však za ní musíte udělat výlet do světa.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama