Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Subaru odhalilo dvě speciální verze svých sporťáků

Jen před pár dny to vypadalo, že se možná dočkáme hodně ostrého BRZ STI. Subaru místo něj představilo limitované edice WRX STI RA a BRZ tS, ani jedno auto ale rozhodně není zklamáním.
Vydáno: 11.06.2017
Subaru BRZ tS
Subaru BRZ tS Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Asi jsme nebyli jediní, kdo se na nové BRZ těšil. Opravdu to i vypadalo na to, že se dočkáme. Ale nakonec je vše jinak, nicméně rozhodně ne špatně! Americké zastoupení Subaru nakonec představilo rovnou dvě nové speciální edice, které ale vzniknou pouze v počtu 500 kusů.

První specialitkou je právě upravené BRZ, které dostalo druhé jméno tS. Pod touto zkratkou najdete označení „tuned by STI“. Už to naznačuje, že ačkoliv jsme přišli o čistokrevné STI, výsledek je i tak parádní. BRZ tS nabídne velké karbonové přítlačné křídlo, které se dá manuálně nastavovat. K tomu všemu přibylo několik karbonových aerodynamických dílů a loga tS. Interiér je pak klasicky strohý, plný alcantary a jen těch důležitých prvků. Tu jednoduchost ovšem rozbijí červené bezpečnostní pásy.

Render Subaru BRZ STI

Subaru odhaluje ostré BRZ STI. Máme se na co těšit!

Subaru si dalo samozřejmě práci i s technikou auta. Nejvíc se to projeví na nastavení a zpracování podvozku. Zde jsou navíc nové výztuhy a o bezpečné zastavení se starají ostré brzdy z dílny Brembo. Původně se spekulovalo o zvýšení výkonu dvoulitrového agregátu, ale nakonec se na jeho 200 koních nic nezměnilo. Není to ale na škodu. BRZ tS je hravější, přesnější a těch 200 koní je pro něj přesně akorát.

Limitované WRX STI RA bere dech

Upravené WRX STI Type RA, které Subaru ukázalo společně s BRZ, je neméně zajímavé. Jako jediné STI dostalo plně karbonovou střechu a také velké karbonové křídlo na zádi. Novinkou jsou také lehká kovaná 19palcová kola, která má na svědomí společnost BBS. V tomto případě se pracovalo také na agregátu pod kapotou. Dostal nové sání, pomáhá mu nový výfuk a lehce přepracovány byly i mapy řídící jednotky. Výsledkem je, že 2,5litrový přeplňovaný motor nabízí 310 koní. A ještě malá perlička. Subaru zkrátilo třetí převodový stupeň na šestistupňovém manuálu.

Stejně jako v případě BRZ, vznikne i tohoto WRX STI RA pouze 500 kusů, které budou na prodej jen v Americe.

Článek je zařazen v: Subaru , Subaru WRX STI , BRZ , Subaru BRZ tS , Tune by STI , WRX STI RA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama