Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Subaru konečně ukázalo Imprezu pro Evropu

Již před více než rokem jsme měli možnost spatřit novou generaci Subaru Impreza. Evropská verze ale přichází až nyní a světovou premiéru si odbude ve Frankfurtu.
Vydáno: 04.07.2017
Subaru Impreza 2018 Front
Subaru Impreza 2018 Front Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Japonská automobilka Subaru neřadí evropský trh mezi své priority. V USA a Japonsku je tak populární, že se soustředí hlavně tam. Z toho důvodu jí nevadí dát si s nějakým modelem pro Evropu trochu na čas (viz nové XV, které bude až na konci roku), nebo ho vůbec nepřivézt - třeba Levorg u nás původně neměl být vůbec k mání. Můžeme tak hovořit v podstatě o štěstí, že se k nám nová generace Subaru Impreza bude dovážet.

Zda bude k dispozici vícero karosářských variant, to prozatím není jasné. Na dvou oficiálních snímcích nám Subaru ukazuje provedení hatchback, kterého se v Evropě prodalo i v předchozí generaci nejvíce. Zda později přibude také sedan, který je v Americe, Japonsku, ale i Číně nesrovnatelně populárnější, teprve uvidíme. Moc bychom na to ale nesázeli.

Subaru Impreza 2018
Subaru Impreza 2018
Subaru

Nová platforma a atmosferický motor

Také Impreza hatchback bude stejně jako XV stát na zbrusu nové globální platformě, která nabízí o 70 % větší torzní tuhost a dokáže o 40 % lépe pohlcovat případné nárazy. Samozřejmostí bude pak také vyspělý pohon všech kol Symmetrical AWD nebo vylepšený systém Eye Sight s aktivním udržováním jízdních pruhů. Navíc se proslýchá, že nová Impreza by měla ještě lépe zatáčet, čehož bude dosaženo nízkým těžištěm a rovněž nízko posazenými plochými motory typu boxer. To jsme zvědavi!

O konkrétních specifikacích motorů toho Subaru prozatím moc neřeklo, z dostupných zdrojů však víme, že jednou z verzí bude zážehový atmosferický motor boxer o objemu 1.6 litru. V nabídce pak tradičně nebude chybět ani převodovka typu CVT, kterou v dnešní husté dopravě oceňuje pro plynulost rozjezdu a jízdy stále více řidičů. Více informací očekávejme ještě v průběhu léta. Kompletní technickou specifikaci včetně českých cen pak ihned po zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Subaru sice bývá kritizováno za malou nabídku výkonných motorů, což je dáno přísnými emisními limity v Evropě, v našem nedávném testu Levorgu si však můžete připomenout, že Subaru může i s malým motorem a CVT skvěle jezdit. Takže si se soudy počkáme na svezení, u Subaru to jinak ani nejde.

Článek je zařazen v: Subaru , Subaru Impreza , Impreza 2018 , premiéra , Impreza Hatchback , Impreza pro Evropu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama