Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Subaru Impreza s hybridem. To je už realita

Možná ještě před rokem byste si řekli, že je naprosto nesmyslné, aby Subaru vypustilo do světa verzi Imprezy s hybridním pohonem. To by bylo jako… Asi jako vypustit do světa Subaru s nafťákem.
Vydáno: 22.06.2015
Subaru Impreza Sport hybrid_
Subaru Impreza Sport hybrid_ Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

No vidíte. Nafťák už Subaru dávno má, takže došlo i na ten hybrid. A to přímo do verze Subaru Impreza Sport. A tomuto názvu pak ještě přibývá to slovo hybrid. Takže další meta je pokořena, uvidíme, kam to půjde. Za jak dlouho myslíte, představí Subaru elektromobil?

Subaru Impreza Sport hybrid je auto, které vychází ze standardního vozu, a to s převodovkou CVT. V ní je pak připraven elektromotor o výkonu 10 kW. Akumulátory jsou umístěny pod podlahu kufru, který budou podle nákresů patrně dost zmenšovat. Jak moc, ale přesně nevíme.

Stejně tak vám neprozradíme ani dynamické parametry apod. To si nechává Subaru pro sebe. Zatím víme jen to, že spalovací motor je klasický dvoulitr boxer se 150 koňmi. Spotřeba je pak 4,9 l na 100 km, ale tuhle hodnotu berte s rezervou. Jde totiž o zcela jiný systém měření, protože tohle auto se u nás zatím prodávat nebude. Jde zatím pouze o japonskou verzi. Jestli někdy vůbec auto vyjde za hranice této země, to ještě nevíme.

Každopádně k autu patří i upravený vzhled, který nabízí nový přední spoiler, nová sedmnáctipalcová kola, prahy, zadní nárazník, koncovky výfuku a uvnitř třeba sedadla s kontrastním obšitím sedadel nebo piano černý dekor.

Subaru Libero

Vzpomínáme na exoty: Subaru Libero

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama