Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Stovky policejních aut dodá Hyundai. Škoda se brání

Korejská automobilka Hyundai získala od státu dosud největší zakázku. Podle všeho by měla právě ona dodat 616 vozidel Policii České republiky. Radost z toho nemá tradiční dodavatel, Škoda Auto.
Vydáno: 10.03.2017
Stovky policejních aut dodá Hyundai. Škoda se brání
Stovky policejních aut dodá Hyundai. Škoda se brání Autor: Týdeník Policie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tendr na dodávku nových policejních vozů běží už od loňského dubna a zatím není oficiálně uzavřen. Je ale potvrzeno, že právě Hyundai nabídl nejnižší cenu. To se ovšem nezdálo zástupcům domácí Škody Auto, která proto podala podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Podle škodovky je cena, za kterou je Hyundai schopno nová auta dodat, až neuvěřitelně nízká, a proto požadovala vyřazení korejské automobilky z tendru.

Antimonopolní úřad ale stížnost zamítl, a to z čistě formálních důvodů. Automobilka zapomněla ke stížnosti dodat doklad o doručení námitek centrálnímu zadavateli. S takovou malicherností se ale Škoda Auto nehodlá smířit a prý v této záležitosti podnikne další právní kroky, což potvrdil i mluvčí Škody Auto Vítězslav Pelc.

Parkovací čidla a dětská pojistka podmínkou

Vzhledem k tomu, že výběrové řízení ještě formálně běží, není přesně jasné, s jakými konkrétními modely se Hyundai do tendru přihlásil. Víme ale, že policie poptává vozy typu sedan, hatchback i kombi. Přesné požadavky má i na výkon jednotlivých motorizací, které v některých případech začínají na 136 koních, jiné pak dokonce na 170 koních.

Dále policie požaduje v nových autech mít k dispozici parkovací čidla i kamery, přihrádky v předních dveřích na minimálně litrovou pet lahev a zadní dveře musí disponovat dětskou pojistkou. Všechna dodaná auta budou jistě benzinová a podmínkou je záruka na pět let nebo na ujetí minimálně 150 tisíc kilometrů.

Jak tendr dopadne je tedy asi jasné, ale Škoda Auto se jistě bude bránit všemi dostupnými zbraněmi. Přeci jen má v dodávkách policejních vozů několikaletou tradici, ve které by jistě ráda pokračovala.

Článek je zařazen v: Hyundai , Škoda Auto , Policie ČR , česká policie , dodávka aut , tendr , výběrové řízení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama