Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Stát chce přikázat řidičům ometat auto a škrabat skla

Už se chystá další novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. A výsledek bude zase zajímavý. Je tam například stať o tom, že si řidič má v zimě ometat auto.
Vydáno: 31.10.2014
Zasněžené auto
Zasněžené auto Autor: Wikimedia Commons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na tiskové konferenci BESIPu se objevily novinky z připravované novely zákona, která bude zase upravovat zákon o provozu na pozemních komunikacích. Už kolikátá novela to je za jak dlouho, bychom už ani nespočítali. Ale uvidíme, jestli bude zase naplněná nějakou zajímavou snůškou hloupostí.

Uvidíme například, jak konkrétně bude znít odstavec, který má určovat řidičům, že v zimě mají ometat auto a škrabat okna od sněhu a námrazy tak, aby měli dostatečný výhled. Jako nápad je to dobré, protože v zimě vidíme mnohé „tankisty“, kteří si vyškrabou v čelním skle rukavicí průzor a vyjedou do provozu.

 

Ŕidičský průkaz

Udělejte si rychle řidičáky, nebo je budete mít jen dočasně

 

Na druhou stranu, a se zkušenostmi z předchozích úprav je to velká pravděpodobnost, je možné, že bude zákon formulován laxně a bude lidem nakazovat, aby si ometali celé auto a škrabali si okna, jinak je budou pokutovat policisté. Co bude ometeno a oškrabáno, ale nikde nezazní, a tak před koncem měsíce, až budou mít měšťáci díru v rozpočtu, jich bude na silnicích plno.

Jako dobrou věc, která měla v zákoně zaznít už dávno, vidíme však povinnost chodců jdoucích po neosvětlené krajnici nebo po okraji vozovky mít na sobě reflexní prvky. S nimi je chodec viditelný na 200 metrů, bez nich pak pouze na 18! Přitom osm z deseti chodců umírá mimo přechody, a to více v noci než ve dne.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama