Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Sporťák, který nepotřebuje řidiče

Představte si, že si koupíte sporťák a on to bude elektromobil. Už tohle je trochu zvláštní. A teď to ještě vyhrotíme. Ten sporťák se bude umět řídit sám. Je to na hlavu, co?
Vydáno: 26.05.2015
Audi R8 e-tron piloted driving concept
Audi R8 e-tron piloted driving concept Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

No jo, jenže to vypadá, že je to skutečnost. Na CES Asia představilo Audi nový koncept. Jde o udi R8 e-tron. Standardní auto, standardní motor – elektromotor s výkonem 340 kW a točivým momentem 920 N.m. Auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Na jedno nabití je teoretický dojezd až 450 km/h.

Proč o autě, které už dávno známe, tak píšeme? Protože součástí vozu s názvem Audi R8 e-tron piloted driving concept je hromada senzorů – laserových, ultrazvukových, optických… Celek prostě dá tolik informací, že auto může jet zcela bez zásahu řidiče. Nevěříte? Tak to byste měli. Vždyť v Americe na jiném CESu se objevilo Audi A7, které jelo s novináři na palubě pěkně dlouhou štreku bez jejich zásahu. Takže jeho techniku stačilo implantovat do sporťáku a… Co na to říkáte? Zdá se vám to jako dobrý nápad?

Autonomní Audi A7

Reálné auto, které se samo řídí

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama