Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Společnost BMW Group splnila svůj slib a v roce 2017 dodala zákazníkům 100 000 elektrifikovaných vozů

Tuto skutečnost v Mnichově oslavili tím, že se správní budova firmy v podobě „čtyřválce“ díky světelné instalaci proměnila v baterie.
Vydáno: 20.12.2017
BMW i3
BMW i3 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do roku 2025 pak chce BMW na světových trzích nabízet 25 plně elektrických a plug-in hybridních vozů. Pátá generace elektrického pohonného ústrojí a technologie akumulátorů, která bude dostupná od roku 2021, využívá modulární elektrifikační sady, díky nimž bude možné vybavit všechny modelové řady všemi typy pohonného ústrojí. Pro svou elektrickou značku BMW i, která byla založena v roce 2011, si BMW již zajistilo práva na označení modelů od i1 po i9, stejně jako od BMW iX1 po iX9. Příští rok bude na trh uvedeno BMW i8 Roadster, následované v roce 2019 plně elektrickým MINI; v roce 2020 dorazí elektrická verze BMW X3 a rok 2021 bude ve znamení příchodu nové technologické vlajkové lodi, vozu BMW iNext, který poprvé u sériového modelu zkombinuje elektromobilitu s autonomním řízením a novými možnostmi palubní konektivity.

BMW budova
BMW budova
BMW

Podle nezávislé zprávy POLK/IHS Report má BMW Group náskok před svými konkurenty, pokud jde o registrace nových elektrických a plug-in hybridních vozidel v Evropě, s tržním podílem 21 procent. 

Elektrifikované modely jsou zvláště žádané v západní Evropě a USA, kde tvoří sedm procent celkových prodejů BMW na obou trzích. Ve Skandinávii, kde je BMW i3 nejprodávanějším modelem BMW, je elektrifikované jedno ze čtyř prodaných BMW. V Německu dosáhnou nové registrace elektrických a plug-in hybridních vozidel BMW Group v tomto roce více než 10 000 kusů. Elektrifikovaná pohonná ústrojí také hrají stále větší roli v mixu motorů u jednotlivých modelů: v roce 2017 byl každý desátý prodaný kus BMW řady 3 Sedan elektrifikovaný. V případě BMW řady 2 Active Tourer tvořila plug-in hybridní verze 13 procent prodaných vozů v roce 2017. Od svého představení v červnu 2017 je MINI Cooper S E Countryman ALL4 v každé desítce prodaných vozů MINI Countryman na světě zastoupeno jedním kusem. Prodeje čistě elektrického BMW i3 se zvýšily přibližně o čtvrtinu.

Kromě devíti dvoustopých elektrifikovaných vozidel, nabízených koncernem BMW Group, vyrábí společnost také skútr BMW C evolution. Po představení nového akumulátoru, který zvýšil dojezd skútru na 160 kilometrů, se jeho prodeje zvýšily ve srovnání s prvními 11 měsíci minulého roku o 80 %. Dosavadních 1 500 kusů prodaných po celém světě je nad rámec 100 000 elektrifikovaných automobilů, prodaných v roce 2017.

Článek je zařazen v: BMW , BMW Group , BMW i , elektromobily , hybridy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama