Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Speciální Audi RS6 ukradli a zapálili. Nechtějte vidět, co zbylo

Příběh jako z akčního filmu, ale bez happy endu. Skoro tisícikoňové Audi RS6 DTM ukradli ozbrojení lupiči přímo z benzínové stanice a ještě téhož večera zcela zbytečně lehlo popelem.
Vydáno: 16.10.2015
Audi RS6 DTM vyrobené pro Jona Olssona
Audi RS6 DTM vyrobené pro Jona Olssona Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle auto už jste možná viděli. Původně patřilo známému švédskému lyžaři Jonu Olssonovi a v médiích bylo docela často. Olsson se totiž proslavil stejně tak svými výkony ve freestyle lyžování, jako zálibou ve výjimečných autech. Zakázkové Audi RS6 Avant bylo postavené po vzoru vozů DTM a díky dvěma turbům TTE9XX a výfuku Milltek dosáhlo až na výkon kolem 950 koní.

Loupež se stala při focení auta v Nizozemsku. V 11 hodin večer přepadla štáb na benzínové stanici dvojice ozbrojených lupičů, kteří řidiče donutili vystoupit. Ještě na místě zapálili dodávku, kterou přijeli, načež rychle zmizeli. Těžko říct, co je k loupeži vedlo, protože s takto výjimečným autem je prakticky nemožné se schovat. Navíc s nastartovaným Audi odjeli bez klíčů. Policisté každopádně vůz ještě téhož večera našli v plamenech.

Ohořelý vrak Audi RS6 DTM
Ohořelý vrak Audi RS6 DTM
CodeAndCommand

Olsson auto před časem prodal sběrateli Douwemu Leitnerovi, stále ho s ním ale pojí silné pouto. Na svém profilu na Twitteru se s ním rozloučil slovy: "Budeš postrádáno, ale nikdy ne zapomenuto!" Aby ale nebylo všechno tak špatné, hned slíbil, že událost bere jako výzvu ke startu nového automobilového projektu na počest padlého RS6 DTM.

V každém případě ty dva pojí fantastické vzpomínky!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama