Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Specialista na pick-upy přichází s novinkou! Isuzu D-Max 2017

Nejstarší japonská automobilka Isuzu Motors je vlastně jediným výrobcem nákladních vozů, jenž nabízí také pick-upy vlastní konstrukce! Má tedy nejblíže k potřebám těch, kteří chtějí přepravovat náklady i v těžším terénu. A obliba pick-upů u nás roste, loni se jich prodalo přes šestnáct stovek, přestože jde o specifická vozidla poněkud větších rozměrů.
Aktualizováno: 02.11.2017
Isuzu D-Max
Isuzu D-Max Autor: Tom Hyan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přes šedesát let tradice

            První pick-up se zrodil už v roce 1963 na základě osobního vozu Isuzu Bellet a od té doby japonská automobilka nikdy pick-upy vyrábět nepřestala, přestože jejich hlavní produkci převedla z Japonska do Thajska, zemi pick-upům zaslíbené. Dnes se chlubí už šestou generací, uvedenou před pěti lety jako D-Max II a pro letošní rok výrazně modernizovanou. Přesvědčili jsme se při testování v Novém Městě na Moravě, že Isuzu D-Max nového typu TFS 87 (4x4) projede opravdu všude! Náročná trať v Šiklově mlýně pak důkladně prověřila vlastnosti vozu v těžkém terénu, který má nyní v každé verzi nejen šestistupňovou převodovku, ale i vhodnou terénní redukci.

Úspornější s novým motorem

            Nejen větší počet převodových stupňů, ale také zcela nový motor Isuzu RZ4E Turbo přispívají k výraznému snížení spotřeby! Společnost Isuzu Motors, jako známý specialista na vznětové motory, připravila čtyřválec 1,9 litru o výkonu 163 koní (120 kW), tedy stejném jako u předchůdce s větším objemem válců. V provozu tedy pocítíte jen příznivější spotřebu, motor jinak šlape jako dříve! Alternativně se dodává samočinná převodovka s kapalinovým měničem, motor pohání primárně zadní kola, přední můžete připojit pomocí otočného ovladače i při rychlosti až 100 km/h, pouze na řazení terénní redukce musíte zastavit. Nabídka sahá od pracovního trucku s dvoumístnou kabinou až po čtyřdveřový a pětimístný Double Cab, který je alternativou osobního vozu s možností přepravy nákladů. A právě obliba těchto verzí nyní přichází z Ameriky do Evropy, za mořem je pick-up Ford F-150 dokonce vůbec nejprodávanějším americkým automobilem.

Autor textu a foto: Tom Hyan

Článek je zařazen v: Isuzu , Pikap
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama