Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Soud přikázal vyzvednout tělo proslulého Juana Manuela Fangia z hrobu

Před dvaceti lety uložili k věčnému odpočinku slavného jezdce formule 1 Juana Manuela Fangia. Jenže teď soud rozhodl, že jeho ostatky budou opět vyneseny na denní světlo.
Vydáno: 13.07.2015
Juan Manuel Fangio.
Juan Manuel Fangio. Autor: Wikimedia Commons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Juan Manuel Fangio zemřel 17. července 1995 na srdeční kolaps v požehnaném věku 84 let. Tato argentinská legenda s italskou krví po předcích dlouhá desetiletí držela mnohá nej a rekordy ve formuli 1. Fangio vyhrál 24 velkých cen a pětkrát se stal mistrem světa. Svou první velkou cenu jel v roce 1950 v Británii a kariéru skončil v roce 1958. Poprvé vyhrál závod F1 už ve své první sezoně, bylo to v Monaku, naposledy vystoupal na nejvyšší stupínek v roce 1957 v Německu. Jeho výjimečné historické výkony ve vozech Maserati, Mercedes, Ferrari a Alfa Romeo překonal až po přelomu tisíciletí Michael Schumacher.

Slavný jezdec je nyní pochován v rodném Balcarce, a vypadalo to, že jeho hrob už bude jen pietním místem všech fanoušků motoristického sportu. Ale příští měsíc klid tohoto místa ukončí exhumace Fangiových ostatků. Proč? Kvůli určení otcovství. V roce 2013 se totiž Oscar Cesar Espinoza obrátil na soud a od té doby usiluje, aby byl právně označen za Fangiova syna.

Záležitost se táhne už dva roky a nyní soud rozhodl, že budou provedeny testy DNA, proto dojde na exhumaci. Fangio za svého života neměl žádné oficiální potomky ani manželku. Nicméně měl dlouholetý vztah s jistou Andreou Berruetovou, jež je prokazatelně Espinozovou matkou. Je tedy docela možné, že Espinoza je opravdu synem slavného otce, a proto tak vehementně touží po právním potvrzení, i když tím utrpí pieta místa posledního odpočinku argentinského národního hrdiny. Espinozovi se možná dostane zadostiučinění a možná i nějakých hmotných výhod, ale u motoristických fanoušků a koneckonců snad všech Argentinců si obdiv určitě nezíská.

Juan Manuel Fangio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama