Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Smutný rekord. Pražský taxikář chtěl 12 tisíc za 14 kilometrů

Mimořádně drzý nepoctivý takixář včera odpoledne znepříjemnil návštěvu centra Prahy zahraniční turistce. Za odvoz ze Staroměstského náměstí do hotelu na Praze 4 požadoval celkem 480 euro. Když žena řekla, že tolik peněž nemá, přiměl jí vybrat peníze z bankomatu. Nyní vše řeší Policie ČR.
Vydáno: 17.07.2017
Taxíky kazí pověst Prahy už desetiletí.
Taxíky kazí pověst Prahy už desetiletí. Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Okrádání turistů nechvalně proslulou skupinou pražských taxikářů se zdá být problémem, který je nad síly magistrátu. I když se situace v posledních letech pod tlakem veřejnosti, médií a aktivistů mění k lepšímu, opakovaně usvědčení podvodníci pořád škodí nejen Praze a celé České republice, ale i ostatním taxikářům. Včera dopadený 45letý taxikář je totiž údajně policii dobře známý a cizince se nepokusil okrást poprvé.

Cesta za dvacetinásobek

Vše začalo na Staroměstském náměstí, kde si turistka vybrala jeden z černých vozů taxislužby. Nechala se odvézt na hotel do vzdálenosti zhruba 14 kilometrů a vše probíhalo poklidně. Po příjezdu na místo ale následoval šok. Taxikář totiž ženě naúčtoval částku 480 eur, což je v přepočtu 12 000 korun. Ta se okamžitě ohradila a odpověděla, že takové peníze u sebe nemá, a že mu může dát jen 50 eur. Na to konto taxikář nelenil a ženu zavezl k nejbližšímu bankomatu, ze kterého si měla chybějící peníze vybrat.

Cizinka nejprve vybrala jen 3000 korun, to ovšem taxikáří nestačilo a nakonec se spokojil až s částkou 5000 korun, načež ženě sebral i počátečních 50 eur. Výlet dlouhý 14 kilometrů tak ženu s tímto vykukem přišel na zhruba 6 300 korun. Obvyklá suma na dané trase se přitom pohybuje okolo pětistovky.

Policie taxikáře dopadla

Žena naštěstí ani v takové situaci neztratila duchapřítomnost. Chtěla po taxikáři účtenku, načež se jí dostalo jen ručně psané stvrzenky, a když ji zmiňovaný „dobrák“ vyložil u hotelu, šla nastalou situaci okamžitě oznámit na recepci. Přivolaní strážníci pak vystopovali taxikáře, jež popisu poškozené ženy odpovídal. Pětačtyřicetiletý muž předložil všechny doklady potřebné k provozování živnosti a prokázal i dva záznamy o provedené jízdě z téhož dne. Z jedné z jízd bylo zřejmé, že měřila právě oněch 14 kilometrů. Na dotaz strážníků však odpověděl, že si za cestu účtoval pouze 407 korun.

Po chvíli dokazování a díky účtence, kterou sám o tři hodiny dříve napsal, však přestal zapírat a strážníkům z Taxi Týmu, kteří se na podobné případy specializují, se přiznal. A přidal prý i několik argumentů, proč si sumu tak nevybíravým způsobem znásobil. Ty ale bohužel neznáme - jistě to bylo velmi podnětné zamyšlení.

Bude jezdit dál?

V současné chvíli má již celou záležitost v šetření Policie ČR, žena totiž na muže podala trestní oznámení. Strážníci městské policie Praha pak cizinku doprovodili na letiště, neboť měla kvůli celému incidentu zpozdění.

K celé kauze se sluší připomenout, že nápravu slibuje Rada hlavního města Prahy již pěknou řádku let. Skupina nepoctivců ale svérázně podniká dál a agresivní je i vůči konkurenci. Připomeňme si třeba na pokus Josefa Klímy, který před necelými dvěma lety vyslal do pražských ulic figuranta se skrytou kamerou, aby zjistil, jaká panuje mezi těmito lidmi nevraživost.

Článek je zařazen v: Praha , Taxikáři , pražští taxikáři , podvod , zloděj , taxikář zloděj , zloději , magistrát hlavního města Prahy , policie , Městská policie , Policie ČR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama