Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Smlouva s ďáblem! Co musí podepsat majitelé Dodge Demon

Nejsilnější Challenger v historii není s 852 koňskými silami žádné ořezávátko a automobilka k němu přistupuje přesně podle jeho jména. Koupí tohoto vozu totiž uzavíráte smlouvu s ďáblem!
Vydáno: 26.06.2017
Dodge Demon 2018
Dodge Demon 2018 Autor: Dodge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nebývá obvyklé, abyste v dnešním světě museli takříkajíc vlastní krví (tedy podpisem) stvrdit, že víte, jak s novým vozem nakládat, ještě před tím, než si jej vůbec smíte objednat. Přesně to ale vymyslela automobilka Dodge. A zdá se, že jde o dobrý tah, který výrobce uchrání od nechtěných soudních sporů.

Zájemci o nový Dodge Challenger SRT Demon totiž musí podepsat hned patnáctero prohlášení v řadě za sebou. Teprve pak je Dodge zařadí do čekacího slotu na nový vůz z 3300kusové série. V hlavičce dané smlouvy pak doslovně stojí, že je vyžadováno, abyste jako případný zájemce chápali a brali na vědomí unikátní charakteristiky daného vozu ještě před tím, než jej budete smět zakoupit a řídit.

Je, proč se ho bát...

A které z patnácti prohlášení je tím nejzajímavějším? Dodge například vyžaduje, abyste podepsali, že vůz nebudete s obutými pneumatikami určenými k závodům ve sprintu provozovat při menší teplotě než -9 stupňů Celsia. Dále je zdůrazněno, že závodní funkce vozu jsou určené pouze pro účely na závodní dráze, čímž se Dodge mazaně zříká veškeré odpovědnosti a samozřejmě je i výrazně doporučováno přečíst si a znát kompletní uživatelský manuál.

Připomeňme si, že Dodge nemyslí na zadní vrátka pro nic za nic. Stvořil totiž v novodobé historii motorismu vůbec první vůz, který je určen pro závodění ve sprintu a zároveň smí i na běžné silnice. Toto monstrum doluje z motoru 6.2L HEMI výkon 852 koní a s časem 2,3 sekundy na 100 km/h jde o nejrychleji akcelerující sériově vyráběný vůz světa. Při ostrém rozjezdu je díky speciálním pneumatikám Nitto NT05R o rozměru 315/40 R18 schopen vyvinou přetížení až 1,8 G a jede tak brutálně, že se několik metrů po startu ocitá na dvou kolech. Výsledný sprint na 400 metrů pak protíná rychlostí 225 km/h v oslnivém čase 9,65 sekundy.

Upřímně bychom si také dobře kryli záda, kdybychom mezi běžné smrtelníky vypustili něco podobného...

 

Demon
Demon
Dodge
Demon
Demon
Dodge
Článek je zařazen v: Dodge Demon , démon , Challenger SRT , Demon SRT , Dodge Demon 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama