Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Slavný zpěvák má plnou garáž, tak prodává unikátní Ferrari 330GT

Na nedávném festivalu rychlosti v Goodwoodu se objevilo velmi raritní Ferrari 330GT Vignale Shooting Brake. A je prý na prodej.
Vydáno: 02.07.2015
Ferrari 330GT Vignale Shooting Brake_
Ferrari 330GT Vignale Shooting Brake_ Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento netradičně zbarvený kousek patří známému petrolheadovi a sběrateli aut Jay Kayovi, který se proslavil především jako zpěvák britské hudební skupiny Jamiroquai. Tenhle nadšenec má prý ve své garáži (pokud se to tak dá vůbec nazvat) na devadesát unikátních strojů a nechal se slyšet, že už v ní má přeplněno. A protože prý má v merku zase něco zajímavého, rád by tohohle plnokrevníka z roku 1965 prodal.

Ferrari 330 bylo nástupcem modelu 250 a první kus vznikl v roce 1963. Srdcem se stal vidlicový dvanáctiválec o objemu 3,967 l a výkonu kolem 300 koní. Jeho sílu přenášela na kola manuální pětistupňová převodovka a všechna čtyři byla opatřena kotoučovými brzdami. Tento konkrétní kousek s číslem šasi 7963 pochází z roku 1965. V onom roce putoval k belgickému dealerovi Ferrari.

 

Tam si jej pořídil jistý Luigi Chinetti junior, syn bohatého amerického závodníka a importéra automobilů z východního pobřeží Spojených států. Jemu však „obyčejná“ třistatřicítka nestačila, proto ji záhy poslal do slavného studia a karosárny Vignale v Turíně, kde si nechal svůj vůz upravit do podoby shooting braku. Přestavbu měl na svědomí sám majitel karosárny Fredo Vignale a jeho výtvor se pak představil na turínském autosalonu v roce 1968. Vůz je shodou okolností poslední prací Fredo Vignaleho, více toho už bohužel nestihl, protože rok po turínském autosalonu zemřel.

Rodina Chinettiů si nechala upravit celkem tři Ferrari 330GT, ale jen jeden kus dostal karoserii shooting brake. Ve svém vlastnictví jej pak měla až do roku 1996, kdy se vrátil do Evropy, když si jej pořídil jistý francouzský zájemce. O deset let později jej v aukci získal už zmiňovaný hudebník Jay Kay. A teď to vypadá, že tahle kráska v perfektním stavu a s kompletní servisní historií může změnit majitele znovu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama