Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Slavná sedmička od Caterhamu přijde ve speciálním vydání

Každý nadšenec do aut zná slavný Lotus 7. Jeho nástupcem se před mnoha desítkami let stal Caterham 7, který se vyrábí dodnes. Jeho nejnovější limitovaná edice se ale ohlíží do minulosti.
Vydáno: 13.09.2015
Caterham 7 Superlight Twenty (1)
Caterham 7 Superlight Twenty (1) Autor: Caterham
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to už 20 let, co Caterham přišel se svou speciální verzí „sedmičky“ nazvanou Superlight. A právě na ni odkazuje a k tomuto výročí vznikl Superlight Twenty. Původní Caterham 7 Superlight byl představen v roce 1996 a celkem jich do roku 2004 vznikla jen necelé dvě stovky. Je to vlastně dnes již rarita, když si uvědomíme, kolik sedmičkových Caterhamů od roku 1973, kdy převzaly žezlo po původním Lotusu 7 Colina Chapmana, vzniklo.

Superlight Twenty má některé části karosérie z karbonu, podobně jako tomu bylo u původního superlightu. Zbytek je z hliníku a zcela chybí lak, takže se ušetřilo 6 kg na váze. Původní superlight měl motor Rover 16K4F o objemu 1,6 l a výkonu 102 kW, přičemž dokázal zrychlit z nuly na sto za 4,9 s. Nový Superlight Twenty má stejné zrychlení a pod kapotou se mu ukrývá motor o stejné kubatuře. Je to Ford Sigma 1,6 l s výkonem 101 kW, s ním dokáže jet maximálně 196 km/h. To jsou na vůz vážící bez dvou kil půl tuny velmi pěkné parametry. Ani cena není přemrštěná, Superlight Twenty se bude v Británii prodávat za necelých 30 tisíc liber, jako stavebnice pak o 3 tisíce levněji. Za podobnou částku se prodává český klon „sedmičky“ Kaipan 57.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama