Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Sláva! Audi Q5 dostane třílitr V6 TDI

Fanoušci Audi jásají. Audi Q5 je vážně povedené auto a vznětový šestiválec v jeho útrobách byl tudíž tím jediným, co v nabídce sympatického SUV chybělo. Kdo chtěl výkon, musel sáhnout po zážehovém SQ5. Teď už ale ne!
Vydáno: 11.09.2017
Audi Q5 3.0 V6 TDI 9
Audi Q5 3.0 V6 TDI 9 Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Již na jaře jsem v testu Audi Q5 psal, že i přes jistou absurdnost vozů SUV je tohle Audi tak dobré, že vás možná přinutí změnit názor. Jezdí velmi nenuceně, extrémně tiše, ale přitom tak pohodlně... Na jeho palubě byste dokonce i zapomněli, že jedete v něčem menším, než je nové Audi Q7. Tak dobře Q5 jezdí. Jestli však něco dvoulitrovému TDI opravdu scházelo, byl to výkon. K pohodlným vyjížďkám bohatě stačí a většina Q5 bude jezdit právě v tomto režimu, jenomže tohle auto má na víc.

A tak se konečně dočkáváme. Audi své prostřední SUV osazuje motorem 3.0 TDI se známým výkonem 210 kilowattů a vysokým točivým momentem 620 newtonmetrů. I vznětová nabídka modelu Q5 tak konečně dospívá. Dieselový třílitr bude standardně spřažen s mechanickým pohonem všech kol Quattro (žádný Haldex) a osmistupňovou převodovkou Tiptronic. Jeho výkon postačí bezmála 1800 kilogramů těžkému Audi Q5 ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 237 km/h.

Teoreticky i úsporné

Zajímavostí ale je, že Audi svoji Q5 3.0 TDI nechalo zapsat a otestovat ještě před zavedením nových metodik měření spotřeby. Z toho důvodu výrobce uvádí spotřebu mezi 5,7 až 6,2 litru, která se v reálném provozu bude samozřejmě lišit. Hodnoty přesné spotřeby pak budou dále záviset také na zvolené velikosti ráfků, neboť u Audi Q5 jsou běžné velikosti okolo 19 a 20 palců.

Dobrá zpráva je, že novinku si už můžete objednat. A pomineme-li ostřejší Audi SQ5, za minimálně 1 488 900 Kč si pořídíte to nejrychlejší Audi Q5 na trhu. Oproti dosavadnímu vrcholu s motorem 2.0 TDI 140 kW si tak připlatíte 234 000 Kč.

Článek je zařazen v: Audi Q5 , nové Audi Q5 , Audi Q5 TDI , Audi Q5 3.0 TDI , audi V6 TDI , Q5 V6 TDI , Audi Q5 V6 TDI , nová Q5 V6 Tdi , nové Audi V6 TDI , Audi Q5 3.0 V6 TDI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama