Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka představila tajemný nový Superb

Jen hrstka novinářů mohla nejen zhlédnout, ale také se projet novým Superbem. Samozřejmě, že Autosalon byl u toho.
Vydáno: 12.12.2014
Nová Škoda Superb
Nová Škoda Superb Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda pozvala novináře na hranice mezi Španělskem a Portugalskem, aby jim ukázala novou generaci modelu Superb. Na pořadu byly jízdy se zamaskovaným modelem i pohled na auto bez maskování, tentokrát ale už za zavřenými dveřmi. Focení a točení zakázáno. A když je povoleno, tak s tak přísnými pravidly, jako u CIA.

Náš štáb byl u toho. Točil, co mohl. A samozřejmě vám to přinese ve speciální reportáži, která bude respektovat přání výrobce o datu prvního možného zveřejnění. Takže se nechte překvapit.

Nová Škoda Superb Foto:

A co jsme se dozvěděli? Třeba to, že auto je skoro o pět centimetrů širší a o tři centimetry delší. Rozvor kol ale narostl o osm centimetrů. Stejně tak je nad plnohodnotným kolem větší zavazadelník, který nemá 595, ale ohromujících 625 litrů, a to nad plnohodnotnou rezervou! Tady se ještě zastavíme u víka kufru – dvojité otevírání už tady nenajdete. Je to pouze poctivý liftback.

Passat si drží exkluzivitu

Ano, Volkswagen se snaží z Passatu udělat přece jen o něco luxusnější zboží, a tak Superb nedostane vrcholný nafťák 2.0 Bi-TDI se 176 kW. Tady se maximálně umístí dvoulitr s klasickým přeplňováním a s výkonem 140 kW. Nejsilnějším agregátem tak bude přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Naopak nejslabší jednotkou bude nafťák 1.6 TDI s výkonem 88 kW, který bude pracovat i v derivátu Greenline.

Nová Škoda Superb Foto:

A co ještě prozradíme? Třeba to, že auto bude mít spousty možností IT přenosů. Že bude podporovat i datové přenosy LTE nebo že v přihrádce bude bezdrátová nabíječka na mobily.

Víc vám zatím neřekneme, to si necháme na reportáž.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama