Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka představila nový úsporný Superb Greenline

Frankfurtský autosalon se blíží, a proto Škodovka odhalila jednu z novinek, která se tam představí – Superb Greenline.
Vydáno: 27.08.2015
Škoda Superb Greenline 2016
Škoda Superb Greenline 2016 Autor: Škoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladoboleslavská automobilka čerstvě představila nejúspornější verzi už teď úspěšného a vychvalovaného superbu. Ponese tradiční označení Greenline a naživo jej uvidíme příští měsíc ve Frankfurtu.

Pod kapotou bude turbodiesel TDI o objemu 1,6 l a výkonu 88 kW. S ním prý bude dnes největší škodovka dosahovat spotřeby 3,7 l na 100 km při emisní hladině oxidu uhličitého 95 g/km. Motor je znám i z běžných superbů, ale jeho výkonové charakteristiky budou nespíše pozměněné. Greenline tak prý dokáže na jednu plnou nádrž ujet až 1780 km.

Greenline nebude ochuzen o start-stop systém a rekuperaci brzdné energie. Navíc však vůz dostane do vínku systém selektivní katalytické redukce SCR, který snižuje množství oxidu dusíku díky redukčnímu močovinovému činidlu AdBlue. Greenline dostane i šestistupňovou převodovku s delšími převodovými stupni, které rovněž přispějí k úspornějšímu provozu.

Tomu napomůžou i aerodynamické úpravy karosérie a podvozku i jeho snížení o 15 mm. Greenline tak bude ve verzi liftback vykazovat aerodynamický součinitel odporu v hodnotě Cx 0,263 a u kombíku Cx 0,275. Pro srovnání, u standardních superbů hodnoty činí Cx 0,282 a Cx 0,291. Úsporná velká škodovka bude jezdit na šestnácti nebo sedmnáctipalcových kolech s pneumatikami se sníženým valivým odporem. Nabízet se bude ve třech výbavových stupních - Active, Ambition a Style.

Škoda Superb Combi GreenLine
Škoda Superb Combi GreenLine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama