Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škodovka bude vyrábět Octavie v Africe. Chce tak ušetřit

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se rozhodla rozšířit výrobu na další kontinent. Po Evropě a Asii se chystá vyrábět svá auta také v Africe.
Vydáno: 16.06.2017
Výroba ve Škodě Auto
Výroba ve Škodě Auto Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Společnost chce touto cestou v prvé řadě podchytit zatím stále neobsazený, ale také malý středoafrický trh. Navíc tím, že bude automobilka vyrábět auta přímo v Africe, konkrétně v Alžírsku, se zbaví povinnosti platit vysoká dovozní cla, která má tento kontinent stanoven.

Podle informací, které přinesl server idnes.cz, se nová auta budou vyrábět v již zaběhlé továrně, ve které již vyrábí Volkswagen společně s alžírskou společností Sovac, která má na starosti distribuci koncernových značek v Alžírsku. To znamená, že na výrobu automobilů je zde vše připraveno a škodovka se jen zapojí do již zaběhlého procesu. Zaměstná několik desítek lidí a v plánu je zatím objemově menší výroba, která by měla zvládat zhruba stovku automobilů denně.

Podle dostupných informací se počítá s tím, že vyrábět se tu budou Octavie. Do budoucna se ale počítá i s dalšími modely. Ovšem škodovka není jediná, která plánuje rozšíření do Afriky. Výrobu zde plánuje i španělský SEAT, který by zde měl montovat model Ibiza.

Krom toho, že takové rozšíření výroby bude mít pozitivní účinky na místní ekonomiku a škodovka si také podchytí trh, který je ještě v plenkách, zbaví se tak zároveň nutných a vysokých částek za dovozní clo. To tak nebude potřeba promítnout do ceny nového vozu a pro zákazníky budou zde vyrobená auta mnohem dostupnější.

Článek je zařazen v: škodovka , Afrika , výroba , kontinent , Škoda Octavia , Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama