Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda vyrobila milion aut v rekordním čase. Lépe se jí nikdy nevedlo

Koncem října domácí Škoda Auto pokořila velmi důležitý milník ve výrobě, když z její linky sjel miliontý nový vůz za rok 2017. Výroba škodovek od roku 1991 vzrostla na sedminásobek.
Vydáno: 02.11.2017
Škoda vyrobila milion aut v rekordním čase
Škoda vyrobila milion aut v rekordním čase Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen před několika dny jsme vám přinesli pohled do výrobních čísel automobilek, které nějakým způsobem operují v České republice. Říkali jsme vám, že nejlépe se daří Škodě Auto, která má našlápnuto na zajímavý rekord. Pár dnů uběhlo a ten rekord je tu. Není to sice poprvé, kdy její výrobní linky opustil za jediný rok milion či více nových aut, ale poprvé se tak stalo už v říjnu.

Skvěle fungují všechny závody

Podle značky na tom mají největší podíl modely Fabia, Octavia a Superb, ale dobře se daří i prvnímu velkému SUV škodovky, modelu Kodiaq. Právě ten by podle některých prognóz měl táhnout výrobní čísla příštího roku. K němu by se pak mělo přidat i zbrusu nové menší SUV, které znáte pod jménem Karoq.

Pokud se ptáte, co že stojí za takovým úspěchem naší automobilky, pak to má celkem jednoduché vysvětlení. Není to jen o oblíbenosti jejích modelů, ale také o opravdu široké a zjevně výkonné mezinárodní výrobní síti. V České republice má společnost kromě hlavního závodu v Mladé Boleslavi další výrobní závody v Kvasinách a Vrchlabí.

Kromě toho ale sjíždí nové škodovky z výrobních pásů také v závodech koncernu Volkswagen nebo ve spolupráci s lokálními partnery v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku. Všechny tyto závody si pak rozdělují sedm modelových řad a více než 40 modelových variant.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , výroba , škodovka , Škoda Kodiaq , Škoda Karoq , Škoda Fabia , Škoda Octavia , Škoda Superb , rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama