Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda svůj nejlevnější model nevzdává. Dál bude vyvíjet bez Indů

Když mladoboleslavská automobilka před necelými dvěma týdny oznámila, že spolupráce na nejlevnějším modelu pro rozvojové trhy s indickou automobilkou Tata končí, zdálo se, že nic nového nevznikne. Šéf strategie koncernu VW ale nyní prozradil, že nový model i tak do tří let vznikne.
Vydáno: 23.08.2017
Škoda Rapid pro Indii
Škoda Rapid pro Indii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilové trhy v rozvojových zemích jsou obecně velmi zajímavým oříškem, který však z pohledu vyspělých automobilek ze západních zemí není snadné rozlousknout. Vyznačují se totiž specifickými nároky, omezenými finančními možnostmi, ale především tu jde o všudypřítomnou jednoduchost, kterou například Indové od svých aut vyžadují. Volkswagen ale věří, že právě Škoda najde ten správný recept.

Tata vyhořela na emisích a bezpečí

A proč se Škoda s indickou automobilkou Tata Motors rozešla? Jejich vůz by byl jednoduše příliš drahý na výrobu. Škoda chtěla použít technickou platformu Taty s názvem AMP, avšak po kalkulaci všech nákladů, do nichž byla zahrnuta míra technických úprav a přizpůsobení bezpečnostním i emisním nárokům, se dané řešení ukázalo jako neschůdné.

Šéf strategického rozvoje Volkswagen Thomas Sedran se ale nyní nechal slyšet, že Škoda nový nejlevnější model dál připravuje. Na trhy by měl dorazit již v roce 2020 a vedle Indie je prozatím v plánu expanze především do Íránu a na trhy Jižní Ameriky, jmenovitě pak do Brazílie. Na jakých základech bude auto stát, prozatím není jasné, koncern Volkswagen si ale klade za cíl na tamní trhy přivést nejlepší auto v poměru ceny a užitné hodnoty.

Škoda má zároveň pro Jižní Ameriku vyvinout levné SUV s názvem Tharu, o čemž jsme vás podrobněji informovali už před dvěma týdny.

Článek je zařazen v: Škoda , model , nejlevnější Škoda , low-cost , Indie , Brazílie , Írán , Seran , koncern Volkswagen , VW , expanze , Škoda nový model , nová Škoda , nová škodovka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama