Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Škoda Superb Coupe. Chceme ji?

V dávných dobách, ještě dlouho předtím, než se Škoda stala dceřinnou automobilkou Volkswagenu, jsme v naší zemi vyráběli velká kupé. Doba si takové vozy žádala a za jejich eleganci byli lidé schopni tučně zaplatit. Chtěli bychom ale taková kupé i dnes?
Vydáno: 02.10.2017
Škoda Superb Coupe

V současnosti se veškerá budoucí produkce točí kolem hybridů, elektromobility, a co se týče karoserií, trh se zajímá hlavně o SUV. Škoda Auto tak s úspěchem produkuje nové modely Kodiaq a Karoq a v plánu jsou i další SUV. Ale elegantní kupé na bází vlajkové lodi Superb? To v nabídce chybí. Přitom taková Škoda 1101 Tudor (od anglického two-door), která nedávno oslavila sedmdesátku, bývala opravdu působivým vozem.

Audi má přece také model A5 a mnozí další výrobci rovněž. Pravda, jde především o ty prémiové. A automobilky včetně Škody mají jistě dobře spočítané, jaký model dává smysl vyrábět - proč zatěžovat už tak přetížené linky a utrácet za vývoj něčeho, co si koupí pár nadšenců, když můžou továrny chrlit populární SUV. Počítačový mág a grafik Laszlo Nemeth přesto neváhal a vytvořil studii elegantní Škody Superb s pouze jedním párem dveří. Změny oproti standardní verzi Superbu jsou přitom minimální a vytvořit podobný vůz by jistě nebylo složité.

Elegantní kupé chybí

Představa relativně levného a přitom velkého kupé od Škody se vrací pravidelně, naposledy se podobná vize objevila asi před rokem a kdysi se o voze údajně skutečně uvažovalo. Pokud by koncern Volkswagen stvoření podobného modelu dovolil, jistě by nešlo pouze o výstřel do prázdna. Možnost pořídit si stejně velké, avšak levnější kupé v porovnání s Audi A5 (navíc s koncernovou kvalitou) by se jistě zamlouvala nejen fanouškům značky, ale také všem, kteří se v současnosti musí dívat zcela neevropským směrem. A třeba by na chvíli zanikla i ta mánie okolo vozů SUV.

Ale nejspíš jsou to všechno stejně jenom fantazie...

Reklama
Článek je zařazen v: Škoda Superb, Škoda Superb Coupe, Škoda Tudor, velké kupé Škoda, Škoda kupé, Škoda R, Škoda Superb kupé, Škoda, Superb, Superb Coupe, historie Škoda, elektormobil Škoda, Škoda Kodiaq, Škoda Karoq
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama