Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Superb bude na jaře. Přijde i jako hybrid

Nová Škoda Superb bude. Představí ji na jaře na autosalonu v Ženevě. A jak se předpokládalo, přijde o šestiválec. Zato bude jako hybrid.
Vydáno: 15.10.2014
Skica nové Škody Superb
Skica nové Škody Superb Autor: Škoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jozef Kabaň, šéfdesignér Škody Auto se rozhovořil o budoucnosti značky. Konkrétně o Superbu. A potvrdil to, co se říkalo už dlouho. Škoda Superb bude. Řeči o tom, že Volkswagen nechá Superb padnout, protože příliš krade zákazníky Passatu, byly jen plané nesmysly. Naopak. Superb bude větší. Bude mít na délku 4,8 metru, bude širší (sláva!) a také nižší. Konkurovat by měl Volkswagenu Passat, ostatně s ním také bude sdílet platformu.

A vzhled? Ten podle šéfdesignéra bude ostrý. A bude se hodně, ale hodně blížit konceptu VisionC. Opět půjde o liftback a kombi.

 

Škoda VisionC

Škoda ukázala famózní koncept VisionC

 

Pod kapotou se nestanou žádné zázraky. Přijde o šestiválec, ale to se dalo čekat. Nahradí ho čtyřválec 2.0 TSI s 206 kW. Očekávat také můžeme 1.8 TSI (132 kW) nebo nový diesel 2.0 TDI se 140 kW.

Co bude velmi zajímavé, je hybridní ústrojí. Pravděpodobně opět půjde o sdílenou techniku s ostatními VW vozy. Takže čtyřválec 1.4 TSI doplní elektromotor. Výsledek bude 155 kW a teoretická (toto slovo podtrháváme) by měla být spotřeba kolem dvou litrů na 100 km. A jelikož bude vůz plug-in, tedy do zástrčky, bude jeho dojezd čistě na elektriku nějakých 50 km a na benzín někde kolem tisícovky.

Do prodeje se nový Superb dostane pravděpodobně ve druhé půlce roku 2015.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama