Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Octavia je osmým nejprodávanějším autem Evropy

Už si pomalu začínáme zvykat, že značka Škoda je v Evropě mezi lídry. Rok 2014 to potvrzuje. Vždyť podle statistik JATO Dynamics je Octavia osmá nejprodávanější v Evropě.
Vydáno: 23.01.2015
Škoda Octavia RS
Škoda Octavia RS Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda Octavia zažila překotný meziroční nárůst. Proti roku 2013 se jich prodalo o 22,1 % více, což znamená posun do první desítky vozidel, a to hned na osmé místo. Přeskočila dokonce i dlouhodobě nejúspěšnější SUV Nissan Qashqai, když se svými 206 362 vozy je lepší jen o dva tisíce.

Zvítězil Volkswagen Golf s drtivým náskokem, protože má 520 958 vozidel proti druhému Fordu Fiesta (308 999 vozů).

V první desítce ale musíme upozornit na změny, které se staly v rámci jiných značek. Například o první pozici dlouhou dobu bojoval Volkswagen Golf s Fordem Focusem a sekundoval jim Opel Astra. Jenže časy se mění. Ford Focus s 222 834 prodanými vozy obsadil až šestou příčku, když proti předloňskému roku dokonce propadl jeho prodej o 0,6 procenta. Proč se tak divíme? Protože všechny ostatní vozy z TOP 10 mají nárůst prodejů (nejvíce zmiňovaná Škoda Octavia). A Opel Astra? Ta už dokonce ani v první desítce nefiguruje!

Škoda Fabia Auto roku 2015

Autem roku 2015 v ČR je Škoda Fabia

 

A jak je na tom pořadí značek? Škoda tady stojí na jedenáctém místě s jen velmi malou ztrátou cca 4000 vozidel na Fiat. Za Škodou se umístily takoví giganti, jako Toyota, Nissan či Hyundai. Ovšem je třeba poukázat na patnácté místo, kam se posunula Dacia, a to s nárůstem 23,3 %. V jednotlivých vozech totiž dokázala podle JATO Dynamics zvednout prodeje neskutečným způsobem. Například Dacia Duster se meziročně prodával o 57,4 % lépe!

Škoda Octavia RS MTM - hlavní

Škoda Octavia jako nejdivočejší bestie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama