Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Octavia jako nejdivočejší bestie

Chcete Škodu Octavia RS, ale zdá se vám málo výkonná? Málo divoká? Pak ji musíte nechat vytunit. První pořádný tuningový set předvedla firma MTM. A výkon? 221 kW!
Vydáno: 29.10.2014
Škoda Octavia RS MTM - hlavní
Škoda Octavia RS MTM - hlavní Autor: MTM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bohužel tuningové firmy dost na Škodu Octavia kašlou. Když vyjde nový Volkswagen Golf GTI, tak se všichni můžou přetrhnout, aby měli nějaký ten tuningový kit, který by napumpoval do motoru víc paliva, a aby všechno doplnili lepšími koly, nárazníky atd.

Octavia zcela bezdůvodně stojí stranou zájmu. MTM ale ukázalo, že tohle je kousek, který může vypadat také skvěle (až na to tažné zařízení, ale to je věc majitele). A ne jen vypadat. Hlavně jezdit!

To, že je auto stříknuté šedivou barvou, že má zelené polepy a černá lakovaná kola je jen doplněk toho, co je pod kapotou. Tam totiž motor dostali do parády technici z MTM a poladili turboagregát s objemem dva litry tak, že vymačkali z motoru nikoli původních 162 kW, ale famózních 221 kW při 4800 až 6200 ot./min. Točivý moment vrcholí ve 430 N.m, a to v rozmezí 1500 až 4400 ot./min.

 

 

Standardní vůz zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 7,1 s, s úpravou to je 6,7 s. Maximální rychlost je 249 km/h.

A kolik tahle úprava stála. Teď vám řekneme cenu jen úpravy motoru u MTM – 2250 eur, tedy něco přes 60 000 Kč. A to je parádní cena za 300 koní!

 

Attack car 1

VIDEA: Jak ovládnout auto, když na vás útočí zabijáci

 

Velký náklad na pickupech

Hoďte to nahoru aneb Tohle auto uveze všechno (I)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama