Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda má Volkswagenu vyrobit nové SUV pro Jižní Ameriku

Portfolio české automobilky by mohlo rozšířit další malé SUV, tentokrát s označením Tharu. Nebude však dostupné v Evropě a na kapotě zřejmě vůbec neponese českou značku. Informace přinesla brazilská média.
Vydáno: 10.08.2017
Škoda Karoq na písčité pláži.
Škoda Karoq na písčité pláži. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen si v Brazílii nechal zaregistrovat nový název Tharu, který by měl patřit novému modelu z kategorie menších SUV. Vůz určený pro země Jižní Ameriky se bude zřejmě vyrábět v Argentině, jeho vývoj však podle Borise Feldmana z brazilského AutoPapo má probíhat v České republice. Volkswagen si zřejmě nechá levný vůz navrhnout u Škody a bude tedy sdílet i mladoboleslavskou techniku.

Technologie by měl Tharu sdílet především s novým Karoqem, respektive by mohlo jít o jeho přepracovanou lokální verzi vyvinutou a vyráběnou s nižšími náklady. S ohledem na potřeby jihoamerického trhu totiž musí být vůz především prostorný a velmi levný, s čímž by si právě Škoda měla dobře poradit.

Jižní Amerika láká

Pod kapotou česko-německo-argentinského SUV se téměř jistě objeví motor 1.4 TSI o výkonu 112 kW, který se vyrábí v brazilském Sao Paulu. Možné je i využití nového koncernového motoru o objemu 1,5 litru s vypínáním válců, který nabízí stejný výkon, je ale úspornější, účinnější a kultivovanější. Namísto u nás obvyklé dvouspojky DSG bude motor spojený s jednoduchým šestistupňovým Tiptronicem.

Jihoamerický trh je pro automobilky v posledních letech velice lákavý a často zde představují scpeiální i zcela unikátní verze svých modelů. Jen před pár dny jsme psali například o povedeném pickupu na bázi Dacie Duster nebo malém Volkswagenu Saviero.

Článek je zařazen v: Škoda Karoq , Jižní Amerika , Volkswagen Tharu , malé SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama