Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda má nového designéra. Oliver Stefani dal tvář Volkswagenům

Po Jozefu Kabaňovi, který v únoru odešel do BMW, přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti Škoda Auto Oliver Stefani. Třiapadesátiletý nástupce je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů.
Vydáno: 02.08.2017
Oliver Stefani, nový šéfdesignér Škody, s jedním ze svých výtvorů.
Oliver Stefani, nový šéfdesignér Škody, s jedním ze svých výtvorů. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oliver Stefani nastoupil do koncernu Volkswagen už před 15 lety, v roce 2002. Rozhodující měrou se podílel na vývoji modelů up!, Polo, Jetta, Tiguan, současné generace modelu Golf nebo speciálních showcarů rodiny ID. Informace o jeho přestupu do české automobilky přišla skoro přesně půl roku po nečekaném odchodu Jozefa Kabaně.

​„Design značky ŠKODA se v uplynulých letech velmi dobře rozvíjel. Nedávno jsme nový výrazný designový jazyk přenesli také na naše modely SUV. S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál. Těším se na spolupráci,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Nový šéfdesignér značky Škoda absolvoval studium designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně. Vedle toho pracoval tři roky v Design Center Europe ve španělském Sitgesu. „Jsem přesvědčen, že Oliver Stefani bude dále důsledně rozvíjet nový designový jazyk značky Škoda a úspěšně ho pozvedne na další úroveň. Díky svým dovednostem zákazníky značky Škoda budoucími modely nadchne. Ke značce Škoda se hodí,“ dodal Christian Strube, člen představenstva za oblast technického vývoje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama