Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda jako malé SUV či sportovní kupé

Zatím nevíme nic určitého, ale proslýchá se, že po velkém SUV značky Škoda, které je už potvrzené, by mělo přijít i malé. Zatím ale se uvažuje, jestli takové auto, které by bylo jen pro Evropu, by bylo ekonomicky rentabilní.
Vydáno: 25.04.2015
Škoda Fabia Scout Render 2
Škoda Fabia Scout Render 2 Autor: X-Tomi Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tom, že by Škodovka měla více řad SUV, se spekuluje už dlouho. Nad Škodu Yeti by se postavil dosud nepředstavený větší model Snowman. Ten by mohl přijít už příští rok. Ale menší než Yeti by mohlo být ještě menší, zatím nepojmenované SUV. I šéf automobilky Winfried Vahland dříve uvedl, že firma studuje prodejní trendy. A co je nejrychleji rostoucí segment? Ano – SUV. Jenže malé SUV by to mělo dost těžké. Neprodávalo by se v Číně (nebyl by zájem – v Číně musí být všechno velké, prostorné a nablýskané), a tak by přišlo o jeden z nejdůležitějších trhů. Na druhou stranu by se mohlo prodávat dobře na evropských trzích, kde by třeba mohlo zacílit na trhy, jako je Itálie, která podobné vozy miluje.

Škoda Superb Cabrio

Nová Škoda Superb jako kabriolet!

Proto se hovoří o jakémsi Fabia SUV, tedy o kousek terénnější verzi, než by byla oplastovaná edice Scout. O trochu vyšší, třeba s deklem pod motorem, ale bez pohonu všech kol.

Bude kupé?

Hodně dlouho se také v Česku studuje možnost výroby kupé. Bude, nebude? Nebudeme vás dlouho napínat. Nebude. Prodeje kupé jsou v Evropě dost mizivé a Škoda se se sportovní verzí Octavia Coupé prostě neuživí a už vůbec ne Superb v nějaké edici, „konkurující“ třeba Audi A5.

Proto berte následující obrázky s velkou rezervou.

Škoda RS2 Render Foto:

Škoda RS2

Škoda Superb Coupe 2 Foto:

Škoda Superb Coupe

A jako perlička nakonec – Škoda Fabia Junior. Švihadla, plecháče, kufr bez plata… ;)

Škoda Fabia Junior Render Foto:

Škoda Fabia Junior

 

Zdroj: X-tomi Design

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama