Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda dnes zahájila výrobu Karoqu. První majitelé si ale počkají

Sériová výroba kompaktního SUV Škoda Karoq byla dneškem oficiálně zahájena. První auta se na českých silnicích začnou objevovat během podzimu, na ty nejlepší verze si však musíme počkat do příštího roku.
Vydáno: 26.07.2017
Škoda Karoq se vyrábí v Kvasinách.
Škoda Karoq se vyrábí v Kvasinách. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový model české automobilky s označením Karoq sjel dnes poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách. Nové kompaktní SUV příbuzné se SEATem Ateca kombinuje typický škodovácký design s nadprůměrnou nabídkou prostoru, jako vůbec první Škoda nabídne digitální přístrojový štít a v příplatkové výbavě najdou zákazníci také nové asistenční systémy. První exempláře budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.

„Zahájení sériové výroby nového vozu Škoda Karoq je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem. V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Zatím jen s budíky

Kompletně nově vyvinutý model měl světovou premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu. Oslovit chce mimo jiné zavazadlovým prostorem s objemem až 1630 litrů, Full-LED světlomety nebo programovatelným digitálním přístrojovým panelem. Ten je ve vozech Škoda k dispozici vůbec poprvé, zatím si ho však objednat nemůžete. Jak jsme podrobně psali před několika týdny, Škoda zatím Karoq nabízí jen ve dvou výbavách a na nejlevnější i nejdražší verze si musíme ještě počkat.

V oficiálním konfigurátoru tak zatím vůz startuje na částce 529 900 korun za stupeň Ambition a 584 900 korun za provedení Style. Příplatková digitální přístrojovka nebo nejsilnější verze dvoulitru TDI o výkonu 140 kW dorazí až v první polovině příštího roku.

Další posun pro Kvasiny

Závod v Kvasinách je jedním ze tři výrobních závodů automobilky Škoda v České republice. S přibližně 8000 pracovníky je největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 investovala společnost přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.

Vedle nového vozu Karoq vyrábí v současné době česká automobilka v Kvasinách i modely Superb a Kodiaq. Od května 2009 do června 2017 v Kvasinách vznikalo také první kompaktní SUV značky, model Yeti. Historie závodu je nicméně více než osmdesátiletá. Již na počátku třicátých let dvacátého století se zde vyráběla auta, mezi jinými i Jawa 700. Prvním vozem značky Škoda, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 Škoda Superb.

Článek je zařazen v: Škoda Karoq , kompaktní SUV , konfigurátor Karoq , Škoda Karoq cena , závod Kvasiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama