Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda bude elektromobily vyrábět v Česku. Začne už brzy

V Mladé Boleslavi se už brzy rozjede výroba součástí pro plug-in hybridní vozy, jejich baterie, ale také výroba samotných elektromobilů. První čistě elektrická škodovka ale prý bude vyrobena v některé z továren koncernu v Německu.
Vydáno: 20.11.2017
Škoda Vision E
Škoda Vision E Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chtělo by se říct, že bylo na čase. Vždyť už před nějakou dobou škodovka prozradila, že nejpozději v roce 2020 představí svůj první novodobý elektromobil. Už o rok dříve bychom se ale měli dočkat plug-in hybridní verze modelu Superb, který bude vyráběn v Kvasinách. Spolu s touto novinku se Škoda Auto pustí také do výroby komponentů pro koncernové plug-in hybridy. Mělo by jít o součásti baterií, přičemž výrobní závod si vezme na starost i jejich náročné testování.

Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii Škoda Vision E, tedy něco jako zhmotněnou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem. Je tedy dost pravděpodobné, že právě od tohoto konceptu se bude odvíjet i první čistě elektrický model značky. Předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier k tomu řekl, že budoucnost značky už bude jen elektrická.

„Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti Škoda Auto. Je to důležitý krok pro budoucnost značky Škoda i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodává Bernhard Maier.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Škoda , Mladá Boleslav , elektromobil , plug-in hybrid , hybrid , výroba , baterie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama