Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Shelby ukázal, že Raptor Baja se terénu nebojí

Ford F-150 Raptor patří mezi to nejlepší mezi výkonnými americkými pickupy. Pro ty, kdo se rádi extra rychle prohání náročným terénem, připravil dvorní fordí úpravce Shelby nekompromisní verzi pojmenovanou po slavném a mimořádně nelítostném závodu offroadů Baja.
Vydáno: 15.10.2017
Shelby Raptor Baja je Ford F-150 Raptor dotažený k dokonalosti.
Shelby Raptor Baja je Ford F-150 Raptor dotažený k dokonalosti. Autor: Shelby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco Ford nabízí svůj ostrý pickup F-150 Raptor se šestiválcem o objemu 3,5 litru naladěným na 450 koní a točivý moment 691 Nm, Shelby z něj po úpravách dokázal vydolovat 525 koní výkonu a 826 Nm točivého momentu. Změny přitom nekončí jen vyšším výkonem - podrobněji jsme vám tuto edici představili asi před měsícem. Nyní je však k dispozici také nové video, na kterém testovací pilot Raptora rozhodně nešetří.

V akci si tak můžete prohlédnout vylepšený a o tři palce zvýšený podvozek, 18palcová kola obutá do 35palcových pneumatik BFGoodrich KM2, upravené nárazníky i další speciální příslušenství. Celkem vznikne pouze 500 kusů Raptorů Baja a Shelby si každý kus účtuje 117 tisíc dolarů, tedy asi 2,5 milionu korun.

Článek je zařazen v: Ford F-150 Raptor , Ford F-150 Raptor Baja , Ford Shelby , závodní offroad , extrémní offroad , americký pickup , Shelby Raptor Baja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama