Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Shelby Super Snake: Jméno hovoří za vše

Shelby Cobra je tradiční jméno. Od roku 1967 je ale velmi tradiční i nejsilnější odvozenina s názvem Super Snake. Pro aktuální modelový rok je to další bomba na čtyřech kolech.
Vydáno: 20.06.2015
Shelby Super Snake_
Shelby Super Snake_ Autor: Shelby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Základ je ve Fordu Mustang GT. Říkáte si, co to má být? Vždyť GT je takový americký „prd“. Jenže my nemluvíme o tom se šestiválcem. My mluvíme o tom osmiválcovém pětilitru s výkonem 307 kW a točivým momentem 524 N.m.

No a tenhle už solidní základ Shelby doplnil trochu přitvrzené muziky. Kompresor Ford Performance a výfukový systém Ford Racing od společnosti Borla s koncovkami Shelby. Výkon pak vzroste na lahodných 485 kW.

 

Jenže to není všechno. Komu je to málo, dostane ještě víc. Třeba kompresor Whipple nebo Kenne Bell. K tomu upravené chlazení, přídavné chlazení převodovky i diferáku a brzdový systém Wilwood. A proč to všechno? Protože výkon povyroste na 559 kW!

A co k tomu všemu? Samozřejmě dvacetipalcová kola, sportovní pneumatiky, stylová loga, úpravy karoserie a cena v přepočtu něco přes 1,2 milionu. Kdo zajásal a hledá zůstatek na svém kontě, tak toho musíme zarazit. Tahle cena je jen za úpravu. Takže k tomu započítejte ještě cenu toho Fordu Mustang GT.

Ford Shelby  GT350 a GT350R a

Nejrychlejší Mustang bude exkluzivní zboží pro vyvolené

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama