Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Shelby Super Snake: Jméno hovoří za vše

Shelby Cobra je tradiční jméno. Od roku 1967 je ale velmi tradiční i nejsilnější odvozenina s názvem Super Snake. Pro aktuální modelový rok je to další bomba na čtyřech kolech.
Vydáno: 20.06.2015
Shelby Super Snake_

Základ je ve Fordu Mustang GT. Říkáte si, co to má být? Vždyť GT je takový americký „prd“. Jenže my nemluvíme o tom se šestiválcem. My mluvíme o tom osmiválcovém pětilitru s výkonem 307 kW a točivým momentem 524 N.m.

No a tenhle už solidní základ Shelby doplnil trochu přitvrzené muziky. Kompresor Ford Performance a výfukový systém Ford Racing od společnosti Borla s koncovkami Shelby. Výkon pak vzroste na lahodných 485 kW.

 

Jenže to není všechno. Komu je to málo, dostane ještě víc. Třeba kompresor Whipple nebo Kenne Bell. K tomu upravené chlazení, přídavné chlazení převodovky i diferáku a brzdový systém Wilwood. A proč to všechno? Protože výkon povyroste na 559 kW!

A co k tomu všemu? Samozřejmě dvacetipalcová kola, sportovní pneumatiky, stylová loga, úpravy karoserie a cena v přepočtu něco přes 1,2 milionu. Kdo zajásal a hledá zůstatek na svém kontě, tak toho musíme zarazit. Tahle cena je jen za úpravu. Takže k tomu započítejte ještě cenu toho Fordu Mustang GT.

Ford Shelby  GT350 a GT350R a

Nejrychlejší Mustang bude exkluzivní zboží pro vyvolené

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama