Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šestiválcový Horex na dvou kolech má ve Frankfurtu premiéru

Ve Frankfurtu se nepředstavují jen automobily, ale i motocykly. Jeden z nich je i výtvor už poněkolikáté obnovené německé značky Horex.
Vydáno: 18.09.2015
Horex VR6 Silver Edition.
Horex VR6 Silver Edition. Autor: Horex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Horex ukázal zvědavcům zmodernizovaný a upravený naháč s šestiválcem VR6. Tato značka není tak známá, přitom se však její historie píše už od počátku 20. let minulého století. Jenže v průběhu času několikrát zanikla, a to na začátku války, a pak v roce 1960. K obnovení došlo až v roce 2010, kdy Horex přišel s unikátním strojem VR6. V roce 2012 se začal dokonce prodávat, ale značka se, jak je její tradicí, dostala do problémů a koncem minulého roku požádala o ochranu před věřiteli. Jednoduše VR6 nešel na odbyt, jak si tvůrci představovali, a to hlavně kvůli vysoké ceně.

Teď tedy nadešel čas na další pokus. Firma získala německého investora 3C Carbon a původní VR6 se dočkal modernizace a úprav. Ve Frankfurtu se navíc představila exkluzivní limitovaná edice. V rámu trůní šestiválec naladěný na 170 koní s točivým momentem 138 Nm. Přední i zadní kyvná vidlice jsou značky Öhlins, jsou plně stavitelné, zadní je dokonce obdařená závodními geny. Charakteru stroje odpovídají i duální čtyřpístkové brzdy Brembo vpředu i vzadu, přední brzdové kotouče mají průměr 320 mm, zadní 264 mm. ABS i ledkové osvětlení a blinkry jsou standardem. Technologií LED je vybavena i přístrojová deska, samozřejmostí je i použití poměrně velkého množství karbonových dílů.

Vznikne pouze 33 kusů představené limitované edice, cena zatím není známa, ale bude jistě vyšší než u původního VR6. Otázka je, zda to není opět začátek cesty do pekel.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama