Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Šestiválcový Horex na dvou kolech má ve Frankfurtu premiéru

Ve Frankfurtu se nepředstavují jen automobily, ale i motocykly. Jeden z nich je i výtvor už poněkolikáté obnovené německé značky Horex.
Vydáno: 18.09.2015
Horex VR6 Silver Edition.

Horex ukázal zvědavcům zmodernizovaný a upravený naháč s šestiválcem VR6. Tato značka není tak známá, přitom se však její historie píše už od počátku 20. let minulého století. Jenže v průběhu času několikrát zanikla, a to na začátku války, a pak v roce 1960. K obnovení došlo až v roce 2010, kdy Horex přišel s unikátním strojem VR6. V roce 2012 se začal dokonce prodávat, ale značka se, jak je její tradicí, dostala do problémů a koncem minulého roku požádala o ochranu před věřiteli. Jednoduše VR6 nešel na odbyt, jak si tvůrci představovali, a to hlavně kvůli vysoké ceně.

Teď tedy nadešel čas na další pokus. Firma získala německého investora 3C Carbon a původní VR6 se dočkal modernizace a úprav. Ve Frankfurtu se navíc představila exkluzivní limitovaná edice. V rámu trůní šestiválec naladěný na 170 koní s točivým momentem 138 Nm. Přední i zadní kyvná vidlice jsou značky Öhlins, jsou plně stavitelné, zadní je dokonce obdařená závodními geny. Charakteru stroje odpovídají i duální čtyřpístkové brzdy Brembo vpředu i vzadu, přední brzdové kotouče mají průměr 320 mm, zadní 264 mm. ABS i ledkové osvětlení a blinkry jsou standardem. Technologií LED je vybavena i přístrojová deska, samozřejmostí je i použití poměrně velkého množství karbonových dílů.

Vznikne pouze 33 kusů představené limitované edice, cena zatím není známa, ale bude jistě vyšší než u původního VR6. Otázka je, zda to není opět začátek cesty do pekel.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama