Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šestiválcová Kia Stinger na nových fotkách. Má říz!

Zbrusu nový sedan korejské značky Kia se na silnicích ještě ani pořádně neukázal, přesto už má skvělou reputaci. Kia s ním totiž jde tak trošku proti proudu a nabízí pohon zadních kol i solidní motorizace. Obzvláště jedna z nich vyniká.
Vydáno: 28.09.2017
Kia Stinger
Kia Stinger Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První motorizací je benzinový dvoulitr, který nabídne výkon 255 koní a točivý moment 353 Nm. Druhou je diesel 2,2 litru, který je naladěný na rovných 200 koní a 440 Nm. Milovníci rychlosti, zábavy a řízení už ale jistě ví, že ty nejzajímavější jízdní zážitky a požitky nabídne dvojitě přeplňovaná V6 o objemu 3,3 litru. Tu Kia naladila na výkon 370 koní a točivý moment 510 Nm. Díky zrychlení z 0 na 100 km/h během 5,1 sekundy se tak tento model stává nejrychleji akcelerujícím a současně nejvýkonnějším sériovým modelem Kia v historii.

U tohoto modelu budou zákazníci moci volit mezi pohonem zadních nebo všech kol. K dispozici bude i řada systémů aktivní bezpečnosti DRiVE WISE, elektronicky nastavitelný podvozek DSDC (Dynamic Stability Damping Control) a volič jízdních režimů Drive Mode Select s pěti různými nastaveními. Přidejte k tomu sportovně elegantní design karoserie a dle fotek velmi slušné zpracování interiéru a bude vám jasné, že Stinger zatopí i zvedeným modelům. Hodně pak bude dělat pohon zadních kol, kterého je na současném trhu žalostně málo.

A co ceny? České zastoupení Kia je zatím nezveřejnilo. Víme ale, že Stinger se slabším benzinem vyjde na domácím trhu v přepočtu na asi 730 tisíc Kč. Vrcholné provedení GT vyjde v přepočtu na více než milion korun. U nás budou ceny jistě o něco vyšší, a to především kvůli clu a dovozovým poplatkům. I tak ale věříme, že Stinger trošku oživí naše silnice. Je to potřeba!

Článek je zařazen v: Kia , Kia Stinger , Stinger , Kia Stinger GT , V6 , pohon zadních kol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama