Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šest anglických kol pro arabské šejky

Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 se už nevyrábí. Ale bohatí nadšenci do terénních podivností nemusí truchlit. Po dubajských písečných dunách budou moc jezdit s podobným unikátem – Land Roverem Defender se stejnou podvozkovou specifikací.
Vydáno: 01.03.2015
Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept
Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept Autor: Kahn Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ale za tímhle projektem nestojí sám Land Rover. Ten do toho asi nakonec stejně jednou půjde, když vidí, jak je po těchto vozech hlad. Ale zatím se zájemci o auto musí hlásit u firmy Kahn Design. Ta vůz pojmenovala Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept. Jde o opravdu zajímavý projekt, protože úprav je tu pekelně hodně.

Třeba karoserie není jen o kousek prodloužena vzadu. Ale představte si, že i kapota byla prodloužena o 400 mm, zadní část pak o 800 mm. Dalších 150 mm najdeme navíc i v šířce vozu.

Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept Foto:

Flying Huntsman 110 WB 6x6 Concept

A proč narostla kapota? No protože pod ní se nekrčí ten unavený diesel, který kdysi byl tak skvělým rváčem s terénem, ale pak mu nasadila kravatu emisní norma. Tady brumlá vidlicový osmiválec o objemu 6,2 l z produkce GM. Výkon 321 kW už by mohl případné zájemce z řad ropných magnátů přece jen oslovit víc.

Co je ale na autě zajímavé je to, že Kahn slibuje, že tohle není jediná verze. Přijde prý i pickup, pancéřované provedení a také klasická verze s dvojicí náprav.

Toyota Hilux Arctic 44 6x6

Nejextrémnější šestikolky světa

Mercedes-Benz G63 AMG 6×6

Šestikolové monstrum je světový hit

Sbarro Windhound 6x6

Vzpomínáme na exoty: Sbarro Windhound

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama