Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Servis dal do Lamborghini Miura špatné svíčky, to shořelo

Jon Hunt, zakladatel firmy Foxtons a v současnosti jeden z nejbohatších lidí planety, žaluje londýnský servis. Ten mu opravil na přelomu roku 2012 a 2013 jeho unikátní Lamborghini Miura SV tak špatně, že míli po vyjetí z garáží shořelo.
Vydáno: 30.11.2014
Lamborghini Miura oheň
Lamborghini Miura oheň Autor: youtube.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celé se to seběhlo takhle:

19. prosince roku 2012 odvezl pan Hunt do garáží na School Road firmě HR Owen, která je známá jako prodejce a servis velmi drahých vozidel, své Lamborghini Miaura SV z roku 1971. Jde o jedinečný kousek, vždyť firma jich vyrobila jen 764 kusů a ne všechny se dochovaly.

Tady provedli základní údržbu vozu tak, že vyměnili filtry, oleje a svíčky. Dne 5. 4. 2013 zavolal pan Hunt do firmy, že si auto vyzvedne jeho syn. S tím nebyl problém. Ten do vozidla usedl a už jednu míli od garáží zjistil, že vozidlo jede nepravidelně a má velmi špatný zvuk. Kolem jel zrovna mechanik firmy HR Owen, který mu poradil, aby vůz otočil a raději se vrátil do garáží. Ten to udělal, ale už po několika metrech zazněly z motoru zvuky jako bubnování a zpod kapoty se začal linout bílý obláček kouře. Lamborghini Miura na ulici shořelo.

Porsche 918 Spyder hoří

Nejnovější Porsche za 19 milionů shořelo u pumpy

 

Podle pana Hunta byly použity nesprávné svíčky, které vysokou teplotu v motoru nevydržely. Samozřejmě, že za to může servis, který svíčky předtím vyměňoval. Hunt požaduje po servisu 700 000 liber (24,4 milionů korun) za zničený vůz + 200 000 liber (7 milionů korun) za zničení unikátnosti kousku a snížení jeho prodejnosti.

Nemyslete si, že si Jon Hunt chce na tomhle požáru nějak namastit kapsu. Jon Hunt je známý miliardář, který prodal svou firmu Foxton za 360 milionů liber (přes 13 miliard korun) v roce 2007. Investicemi do nemovitostí se mu podařilo tento majetek dostat na hodnotu až jedné miliardy liber. V současné době vlastní například zámek v Kensington Palace Gardens, kde má soukromou sbírku historických Ferrari. V roce 2012 například prodal Ferrari 250 GTO za 20,2 milionů liber, což byl tehdejší prodejní rekord.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama