Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seriál MotoGP má nový safety car. Impozantní BMW M5

Nejnovější přírůstek do rodiny velkých M se ještě ani neohřál na silnicích a už bude rozdávat radost v seriálu MotoGP. Na závody motorek tak budeme zase koukat s o něco větší oblibou. BMW M5 zde nahrazuje dosavadní M2.
Vydáno: 30.10.2017
BMW M5 Safety Car 5

Jestliže dosavadní safety car v MotoGP jezdil opravdu, ale opravdu velmi rychle, v porovnání s touto novinkou šlo o slabý odvar. Ne, že by snad nové BMW M5 mohlo konkurovat nejrychlejším jezdcům MotoGP, ostudu si zde ale rozhodně neutrhne a fanoušky modrobílých vrtulí rozhodně potěší.

Pořádný extrovert

BMW se rozhodlo, že z nového safety caru udělá tak trochu show car, což znamená, že na něm ve vhodné kombinaci předvede všechny vymoženosti a doplňky, které si budou z programu BMW M Performance schopni objednat i budoucí zákazníci. Safety car tak má rozšířené prahy, karbonové vstupní otvory vzduchu, poladěné koncovky výfuku, vylepšený difuzor a mnoho dalšího.

Vozu pak dále vévodí karbon-keramické brzdy s obrovskými kovanými koly a samozřejmě LED světelná rampa se všemi potřebnými funkcemi a signály pro bezpečné krocení horlivých jezdců. Jen pro připomenutí si pak uveďme, že nové BMW M5 disponuje odpojitelným pohonem všech kol M xDrive a osmiválcem 4,4 litru, který díky dvěma turbodmychadlům a pečlivému naladění vyvine výkon až 600 koňských sil a brutálních 750 Nm točivého momentu.

Reklama
Článek je zařazen v: BMW M5, BMW M5 Safety car, BMW, safety car, BMW safety car, BMW M5 G80, BMW M5 safety car G80, BMW M5 MotoGP, BMW M5 safety car MOTO GP, nové BMW M5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama