Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seriál MotoGP má nový safety car. Impozantní BMW M5

Nejnovější přírůstek do rodiny velkých M se ještě ani neohřál na silnicích a už bude rozdávat radost v seriálu MotoGP. Na závody motorek tak budeme zase koukat s o něco větší oblibou. BMW M5 zde nahrazuje dosavadní M2.
Vydáno: 30.10.2017
BMW M5 Safety Car 5
BMW M5 Safety Car 5 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestliže dosavadní safety car v MotoGP jezdil opravdu, ale opravdu velmi rychle, v porovnání s touto novinkou šlo o slabý odvar. Ne, že by snad nové BMW M5 mohlo konkurovat nejrychlejším jezdcům MotoGP, ostudu si zde ale rozhodně neutrhne a fanoušky modrobílých vrtulí rozhodně potěší.

Pořádný extrovert

BMW se rozhodlo, že z nového safety caru udělá tak trochu show car, což znamená, že na něm ve vhodné kombinaci předvede všechny vymoženosti a doplňky, které si budou z programu BMW M Performance schopni objednat i budoucí zákazníci. Safety car tak má rozšířené prahy, karbonové vstupní otvory vzduchu, poladěné koncovky výfuku, vylepšený difuzor a mnoho dalšího.

Vozu pak dále vévodí karbon-keramické brzdy s obrovskými kovanými koly a samozřejmě LED světelná rampa se všemi potřebnými funkcemi a signály pro bezpečné krocení horlivých jezdců. Jen pro připomenutí si pak uveďme, že nové BMW M5 disponuje odpojitelným pohonem všech kol M xDrive a osmiválcem 4,4 litru, který díky dvěma turbodmychadlům a pečlivému naladění vyvine výkon až 600 koňských sil a brutálních 750 Nm točivého momentu.

Článek je zařazen v: BMW M5 , BMW M5 Safety car , BMW , safety car , BMW safety car , BMW M5 G80 , BMW M5 safety car G80 , BMW M5 MotoGP , BMW M5 safety car MOTO GP , nové BMW M5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama