Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Selfie za jízdy? Bláznivé auto od Nissanu vás vyfotí samo

Místo plynu Play, místo brzdy Pause a speciální kamera pro pořizování selfie fotek. Ty navíc můžete rovnou sdílet na sociálních sítích. Koncept Teatro for Dayz od Nissanu nemá vozit, ale bavit.
Vydáno: 06.10.2015
Když je auto víc hra než způsob dopravy.
Když je auto víc hra než způsob dopravy. Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejen v Japonsku platí, že stále méně mladých touží vlastnit auto nebo vůbec řidičský průkaz. Mnohem důležitější je pro většinu z nich špičkový telefon. I to je důvod, proč automobilka Nissan přichystala pro Tokyo Motor Show koncept nazvaný příznačně bláznivě - Teatro for Dayz. Co to je? Vlastně takový pojízdný smartphone.

Určený je pro lidi, které Nissan nazývá "share natives", což se dá volně přeložit jako "lidé, kteří už to doopravdy přehánějí se sociálními sítěmi". Charakterizuje je neustálé sdílení fotek a videí skrze různé aplikace a radost jim nepřináší ani tak zážitky samotné, jako spíš zážitek z jejich sdílení s ostatními. Tomu odpovídá i neobvyklá výbava auta.

Na palubě najdete třeba kameru určenou speciálně pro snímání posádky a velkou část interiéru pokrývají namísto látek a plastů displeje. Cestující se tak mohou obklopit obrázky, wallpapery nebo jiným multimediálním obsahem dle momentální chuti a nálady. Podobně lze měnit i obsah některých vnějších panelů. Vše už jen podtrhují pedály se symboly Play a Pause.

Teatro for Dayz má být elektromobil, o jízdních vlastnostech a výkonech jsme se však nedozvěděli vůbec nic. Autem je zjevně až ve druhé řadě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama