Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šejkové zase utráceli. Policie v Dubaji má další superfáro

Dubajská policie je známá tím, že provozuje nejdražší policejní autopark na světě. Nejenže je v něm nejdražší auto světa, druhé nejdražší auto světa a i třetí nejdražší auto světa. Ale za nimi je dlouhá řada dalších skvělých vozů. Nově je to i Lexus.
Vydáno: 06.02.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A není to žádný obyčejný Lexus. Je to model RC F, tedy auto, které má velmi, ale velmi krátce po premiéře. Takže tohle auto muselo být připravováno pro svou náročnou službu u dubajské policie už v době, když ještě nebylo oficiálně světu představeno.

A co že to dostali do garáží za auto? Ve srovnání s Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Aston Martinem One-77, Ferrari FF nebo Mercedes-Benzem SLS je to jen taková hračka z automobilového trhu. Vždyť má pouze vidlicový osmiválec o objemu pět litrů s výkonem mrzkých 348 kW. Na stovku zrychlí za 4,4 sekundy a maximálka ani zdaleka nevidí třístovku. Jen 273 km/h je dost málo na dubajské silnice.

Bugatti Veyron Police Dubai

Pojďte na prohlídku garáže nejrychlejšího policejního auta světa

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Nejdražší policejní auta světa

 

Doporučujeme se podívat na video, kde daná nejvyšší šarže (nevíme, kdo to je, ale zcela očividně je to dostatečně vysoký potentát) s knírkem pod nosem s kamennou tváří nejdřív okoukne terénní Toyotu a pak se znuděným výrazem přistoupí i k Lexusu. Ten znuděný pohled je vševypovídající.

Dodge Charger police

Policejní bestie, která rozdrtí zadek každému autu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama